Ako sa kúri v jednotlivých častiach sveta

Ako sa kúri v jednotlivých častiach sveta

Aký kraj, taký mrav. To platí aj pri voľbe vykurovania a udržiavania tepla v budovách.

30.08.2021 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Ako sa kúri v jednotlivých častiach sveta

 

Aký kraj, taký mrav. To platí aj pri voľbe vykurovania a udržiavania tepla v budovách. Keď cestujete do iných krajín, zisťujete, že spôsob vykurovania sa veľmi často líši od toho, na čo sme na Slovensku a v Českej republike zvyknutí. Nenechajte sa zaskočiť kúrením v Španielsku alebo Portugalsku a pripravte sa na možný šok, ešte pred vycestovaním.

 

Európa kúri rôznorodo

 

 

Keď sa počas jesenných alebo zimných mesiacov chystáte na výlet po Európe, mali by ste myslieť na to, že aj v teplejších krajinách vás môže prekvapiť zima. Zaujímavosťou Španielska a Portugalska je, že vonku je často teplejšie a znesiteľnejšie ako v dome a iných budovách. Kúrenie je totiž zabezpečované prostredníctvom prenosných radiátorov. Tie sú však zapnuté iba minimálne, pretože elektrina je drahá záležitosť a obyvatelia uprednostnia viac vrstiev oblečenia. Keďže domy nebývajú zateplené, očakávajte naozaj veľký rozdiel pri prechode von, kde vás môže často zaskočiť teplé slnečné počasie, aj keď vám pred chvíľou nestačili dva svetre a niekoľko párov ponožiek.

 

Pripravenejšia časť Európy

 

V chladnejších častiach Európy je zaužívané zatepľovanie domov a bytov, aby bolo vykurovanie efektívnejšie a v budove sa dlhšie udržalo teplo. Najčastejšie sa vykuruje prostredníctvom centrálneho kúrenia, ktoré zabezpečí teplo vo všetkých častiach domu. V týchto krajinách sa väčšinou tešíte dnu, aby ste zo seba vyzliekli všetky vrstvy oblečenia, ktoré vás vonku hriali.

 

Zvoľte rozumnú a cenovo dostupnú alternatívu

 

Zároveň sa v jednotlivých krajinách začína pomaly meniť aj voľba vykurovacieho paliva. Ľudia si vyberajú ekologickejšiu voľbu, ktorá nemá negatívny dopad na životné prostredie. Na našom území sa najčastejšie volí ekohrášok, drevené brikety a bukové brikety. Ak chcete zvoliť ekologickejšiu voľbu vykurovania a bojíte sa, že to bude veľká investícia, obráťte sa na nás a vyberte si najlacnejšie brikety na Slovensku.

Hodnotenie

Ako sa kúri v jednotlivých častiach sveta
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma