Na farbách v interiéri záleží

Na farbách v interiéri záleží

Vizuálna stránka interiérového dizajnu je veľmi podstatnou súčasťou zariaďovania každého priestoru.

30.08.2021 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Vizuálna stránka interiérového dizajnu je veľmi podstatnou súčasťou zariaďovania každého priestoru. Nábytok a celkové zariadenie môže byť akokoľvek drahé, štýlové alebo extravagantné, nemožno sa zabudnúť, žeby malo k sebe spoločne ladiť aj po farebnej stránke. Farebnosť je jeden z najvýznamnejších aspektov zariaďovania interiérov a na farebný súlad všetkých súčastí interiéru nemožno v žiadnom prípade zabúdať. Súhlasíte s nami?

 

 

Výber farieb v interiéri ovplyvňuje atmosféru i naše pocity

 

Farby v miestnosti podstatným spôsobom ovplyvňujú jej celkovú atmosféru, ale i naše pocity v nej. Je preto viac než dôležité vyberať celkovú farebnosť dôkladne a neunáhliť sa pri tom. Výber tých správnych farieb pre interiér sa môže zdať ako veľmi náročný proces, tejto výzvy sa však absolútne netreba báť. Pri adekvátnom výbere farebnosti treba dbať na funkciu a typ miestnosti, ako aj na jej rozloženie z hľadiska svetla prenikajúceho z vonkajšieho prostredia. V závislosti od toho, na aké aktivity má miestnosť primárne slúžiť možno následne premýšľať nad vhodnosťou studených, teplých, svetlých a tmavých farieb. Napríklad v prípade spálne, ktorá si vyžaduje pocit útulnosti a pohodlia je ideálne vybrať typ farby, ktorá vám najlepšie bude vyhovovať pri zaspávaní a pocite komfortu, zatiaľ čo kuchyňa môže hrať energickými farbami vzbudzujúcimi akčnejšiu náladu.

 

Najskôr steny a podlaha

 

Ak sa usilujete pre výber tej správnej farebnosti v interiéri, tak je potrebné začať krok za krokom. Základom je predovšetkým farba stien, tapietpodlahových krytín. Od tohto výberu sa odvíja aj následný výber nábytku a dolaďovanie bytovým textilom, doplnkami a rôznymi dekoráciami. V prípade, že sa rozhodnete do interiéru umiestniť i koberce, je potrebné brať ohľad na ich farebnú vhodnosť, ktorá by mala byť v súlade s ostatnými súčasťami okolitého priestoru.

 

Dbanie na správny výber farieb je v procese zariaďovania domácnosti veľmi dôležitý. Môže nám síce dať i poriadne zabrať, výsledný efekt a celková atmosféra interiéru však zaručene stoja za váš čas a energiu.

Hodnotenie

Na farbách v interiéri záleží
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma