Ako si zariadiť jednotlivé miestnosti v minimalistickom štýle?

Ako si zariadiť jednotlivé miestnosti v minimalistickom štýle?

Správne poňatý minimalistický štýl dokáže navodiť aj vo vašej domácnosti teplú a pohodovú atmosféru.

24.09.2020 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Štýl, ktorý nevychádza z módy. Správne poňatý minimalistický štýl dokáže navodiť aj vo vašej domácnosti teplú a pohodovú atmosféru. Stačí sa držať základného pravidla. Krása spočíva v jednoduchosti. Pre minimalizmus sú typické moderné línie, čistota, jedna paleta farieb a užitočnosť. Ako sa ubezpečiť, že všetky miestnosti sú zariadené v minimalistickom duchu?

 

Obývačka je dušou domova

 

V prvom rade stavte na kusy nábytku, ktoré sú pre vás užitočné. Nábytok by spolu mal dizajnovo ladiť a dopĺňať sa. Čo sa týka dekorácii, s tými to zaručene netreba preháňať. Zatiaľ čo maximalizmus využíva každý voľný priestor na dekorácie a doplnky, minimalizmus je jeho úplný opak. Čisté línie a voľný priestor slúžia predstavivosti a skutočná krása leží práve v tom neviditeľnom. Medzi podlahové krytiny, ktoré sú vhodné do obývačky, patrí napríklad drevená podlaha, no tiež laminátová podlaha. Tá ponúka širokú škálu rôznych dekorov a imitácií drevených povrchov.

 

Pri zariaďovaní spálne sa nebojte popustiť uzdu fantázii

 

Nedržte sa presných pravidiel, ale experimentujte. Nečakané elementy a kúsky, ktoré vystihujú vašu osobnosť, vytvoria originálnu a jedinečnú spálňu. Paralelné línie, tvary, do ktorých sú zakomponované expresívne farby v podobe dekorácií či umenia. Pri zariaďovaní spálne nezabudnite ani na kusový koberec, ktorý môžete umiestniť k posteli.

 

Kúpeľňa v minimalistickom štýle

 

Kedysi bola kúpeľňa podradnou miestnosťou, ktorej interiérové dizajny nevenovali žiadnu pozornosť. Dnes to tak už, samozrejme, nie je. Kúpeľna sa zmenila na plnohodnotnú a rovnocennú miestnosť. Pri zariaďovaní myslite na farby. Ideálnou voľbou sú prírodné alebo neutrálne odtiene v kombinácii s dreveným nábytkom.

 

Kuchyňa a minimalizmus

 

Väčšina vášho rozpočtu by mala plynúť do kuchyne. Minimalizmus totiž má tendenciu nekvalitné vybavenie zvýrazniť. Preto by ste pri zariaďovaní kuchyne nemali šetriť tak, ako pri iných miestnostiach. Medzi najdôležitejšie prvky patrí vzdušnosť, prirodzené svetlo a dostatok úložného priestoru.

 

Išpirujete sa aj vy minimalistickým štýlom a zvolíte si ho za svoj vlastný?

Hodnotenie

Ako si zariadiť jednotlivé miestnosti v minimalistickom štýle?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma