Štvornohý miláčik v domácnosti - na čo všetko treba myslieť?

Štvornohý miláčik v domácnosti - na čo všetko treba myslieť?

Čo všetko obnáša kvalitná starostlivosť o nášho psa?

23.09.2020 | PoctiveSEO | www.caskrmeni.cz

Pes v domácnosti je radosť, zábava a veľké potešenie, ale určite je to aj veľká zodpovednosť. Každý štvornohý člen rodiny, ktorý sa vždy poteší, keď nás vidí, nemá zlú náladu a vie vyčariť úsmev na tvári už len svojou radosťou zo života každému členovi v domácnosti.

Čo obnáša komplexná starostlivosť o psa

Šteniatko, malý či veľký pes, dlhosrstý, krátkosrstý, biely, tmavý -  Každý pes potrebuje pravidelnú starostlivosť a lásku. Okrem stravy, prechádzok je veľmi dôležitá aj celková starostlivosť o hygienu a vzhľad (strihanie srsti, kúpanie, strihanie pazúrikov, čistenie očí uší).

Čo nemôžeme zanedbať pri starostlivosti a spolunažívaní so psom?

Každý upravený pes vyzerá reprezentatívne a hlavne zdravo. Aké sú dôvody na pravidelnú starostlivosť o psa ? 

 

Všeobecná hygiena - čistota psa

Dlhé pazúre spôsobujú psovi bolesť pri chôdzi

Dlhá srsť môže spôsobiť poškodenie zraku  psa a v lete jeho prehriatie

Každodenná starostlivosť o psa minimalizuje blchy, parazity a pod.

Znižuje sa pravdepodobnosť rôznych ochorení 

Minimalizuje sa hromadenie rôznych nečistôt.

 

Pri zlej starostlivosti o psa môže pes vyvolať rôzne druhy alergií u ľudí. Alergia na zvieratá je veľmi nepríjemná a môže sa nadobudnúť už omnoho skôr, ako máme doma psa. Všetko závisí od nášho zdravotného stavu.

 

V súčasnosti je veľmi veľa alergikov, ktorí sú alergickí na všetky druhy zvierat alebo len na určité druhy. Ak sa objavia symptómy alergií u hocijakého člena v domácnosti, pred majiteľom ostáva otázka, či si zviera v domácnosti nechať a naučiť sa nejako spoločne žiť alebo sa ho vzdať.

Načo je dobré myslieť pri starostlivosti o psa?

Najdôležitejšie pre psa je kŕmenie a výživa. Je veľmi vhodné, aby sme dobre zvážili akú výživu zvolíme pre nášho miláčika. V súčasnosti je veľmi veľa rôznych značiek potravín. Veľmi populárnou a najpoužívanejšou potravou pre psa sú granule (suchá strava).

 

Ako správne vybrať vhodné granule pre psa? Ak má byť pes zdravý a má mať správny životný štýl, je potrebné zvoliť granule s vysokým obsahom mäsa a správnymi nutričnými hodnotami. 

 

Ak si nie sme istí správnym výberom granúl, môžme sa poradiť s našim zverolekárom alebo s nejakým chovateľom, ktorý sa vyzná do správnej výživy psa. Je potrebné, aby sme nezanedbali správnu výživu nášho psa. 

 

Výhodou granúl narozdiel od varenia pre psa alebo barfu (surové mäso, zelenina, vajcia) je v tom, že obsahujú už vyvážený obsah správnych minerálov a vitamínov priamo pre správne potreby pre psa. Pozor si musíme dať na nebezpečné a jedovaté jedlá pre psy.

 

Je dôležité pri starostlivosti o psa nič nezanedbať. Predsa len, zvieratá sú v niečom ako ľudia - v potrebách a potrebuje tak isto správnu starostlivosť výživu na správny fyzický či psychický vývin. Práve preto je dôležité nič nezanedbať a na nič nezabudnúť.

 

Hodnotenie

Štvornohý miláčik v domácnosti - na čo všetko treba myslieť?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma