Veďte svoje deti k zdravému životnému štýlu už od útleho veku

Veďte svoje deti k zdravému životnému štýlu už od útleho veku

Každá mama chce pre svoje dieťa to najlepšie.

24.09.2020 | Hi Promotion s.r.o. | upbrands.sk

Aby bola ratolesť zdravá, šťastná aj spokojná. Aj preto je pravidelná športová aktivita skvelým spôsobom, ako všetko zmienené dosiahnuť. Prečo je šport v súčasnosti pre každé dieťa nevyhnutnosťou?

 

Deti získajú zdravé návyky

 

Možno to aj sami poznáte. Za mladých čias ste nešportovali a nevytvorili si tak zdravé návyky. A hoci ste sa neskôr k športu dostali, bolo pre vás omnoho ťažšie pri športe zotrvať než pre vaše rovesníčky, ktoré si k nemu našli cestu už dávno. Budovanie zvykov a návykov trvá pokojne aj niekoľko mesiacov. Zvyk potom prerastie v potrebu a vy sa odrazu venujete fyzickej aktivite pravidelne. A presne toto chcete aj pre svoje dieťa. Ak svoju ratolesť prihlásite na šport už v útlom veku, nadviaže so športom vzťah, ktorý si s veľkou pravdepobnosťou bude pestovať aj v dospelosti.

 

Dieťa nadobudne sociálne schopnosti

 

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek krúžok alebo šport, vaše dieťa nebude jediné, ktoré ho bude navštevovať. Naopak, spozná tam mnoho iných detí, s ktorými sa časom spriatelí. Získa tak cenné priateľstvá, naučí sa empatii aj aktivitám a fungovaniu v tíme, čo mu pomôže v dospelosti nielen v osobnom, no tiež v pracovnom živote.

 

Vymámite svoju ratolesť z online sveta

 

V dnešnej dobe obrovská časť sociálnej interakcie prebieha v online svete. Už trojročné deti dokážu ovládať smartfón bez najmenšieho problému. Budujú si nezdravé závislosti a namiesto toho, aby sa na ulici hrávali ako kedysi vy s deťmi od susedov, sedia doma, pozerajú do displeja a voľný čas trávia hraním hier. Športová aktivita deti prinúti venovať aspoň dve hodinky týždenne reálnemu svetu a okoliu. A ktovie. Možno si to nakoniec aj zamilujú natoľko, že používanie smartfónov obmedzia dobrovoľne.

 

Venujte sa športovým aktivitám spolu

 

Zdravý životný štýl pristane celej rodine. Hoďte sa preto do športového oblečenia - do legín vhodných na cvičenie a športového tielka alebo trička. So sebou si vezmite aj športovú mikinu, ktorá vás ochráni pred premenlivým jesenným počasím a vyberte sa spoznávať okolitú prírodu. Zo zdravotných benefitov sa tak nebude tešiť len vaša ratolesť, ale tiež vy.

Hodnotenie

Veďte svoje deti k zdravému životnému štýlu už od útleho veku
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma