Ako vedia certifikáty z kurzov pomôcť na pracovnom pohovore?

Ako vedia certifikáty z kurzov pomôcť na pracovnom pohovore?

Sprav si online kurz a zažiar

20.02.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Mnoho ľudí hľadá spôsoby, ako zažiariť na pohovore: od reči tela po správne odpovede na „zákerné“ otázky. Máme pre teba aj jednoduchšie riešenie, čo tak vyskúšať online kurzy? Pridaním certifikátov do svojho resumé môžeš svoj životopis spestriť aj urobiť profesionálnejším. Ak už takýto online kurz za sebou máš, určite poznáš aké má výhody. Tí, ktorí ešte stále premýšľajú či sa to vyplatí, ponúkame 3 hlavné dôvody, prečo to aspoň vyskúšať.

 

Téma priamo na pohovore

Pohovor to nie sú iba naštudované otázky a fádne odpovede. Zamestnávateľ sa v prvom rade snaží zistiť, kto si a aké sú tvoje ambície. Môže sa stať, že ho tvoj certifikát z kurzu zaujme a bude sa ťa naň aj pýtať. Napokon môže z toho vzniknúť aj prijemná téma pri pohovore.

 

Nemusíš si certifikát pridať iba z povinnosti

Online kurzy sa dnes dajú spraviť všade a nie je nutné, aby si kurz dokončil iba z dôvodu hľadania lepšej práce. Ako píšeme vyššie, môžu ponúknuť príjemnú tému na pohovore, ale nie iba z dôvodu, že nejakým spôsobom zapadajú do odboru, ktorému sa práve teraz venuješ. Certifikát môžeš mať kľudne z dejín umenia a môžeš ísť pracovať ako grafik. Tvoja relevantná odpoveď na otázku, prečo si si robil tento kurz môže byť, že z dejín čerpáš inšpiráciu a o umenie sa aj celkovo zaujímaš. Opäť niečo čím môžeš zaujať.

 

Online kurzy ako hobby

Mnoho ľudí svoj voľný čas využijú skôr na oddych a nie na hlbšie vzdelávanie. Úspešné zvládnuté online kurzy tiež dokazujú, že si zapálený do učenia a hlavne, že sa chceš učiť stále niečo naviac.

 

Oplatí sa teda pridať certifikát z kurzov do svojho životopisu? Určite áno. Celý článok nájdeš na Brigada.sk!

Hodnotenie

Ako vedia certifikáty z kurzov pomôcť na pracovnom pohovore?
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma