Prečo nosiť reflexné prvky a ako nás môžu chrániť na cestách?

Prečo nosiť reflexné prvky a ako nás môžu chrániť na cestách?

Reflexné prvky a ich význam

19.02.2021 | PoctiveSEO | www.altima.sk

Nie je ani možné, koľko máme ročne zbytočných úmrtí chodcov, cyklistov, či iných účastníkov cestnej premávky. Bohužiaľ častokrát je jeden z faktorov, ktoré to zapríčiňujú aj znížená viditeľnosť, alebo teda neprispôsobená jazda počasiu, či stave vozovky. Od roku 2014 majú chodci povinnosť nosiť reflexné prvky, za zníženej viditeľnosti. A to platí rovnako ako v obci, aj mimo obce. 

 

Malo by to byť v záujme každého z nás, sa chrániť, aj keby to nebolo povinnosťou. Keďže je to však dané zákonom, za nesplnenie tejto povinnosti, nám hrozí pokuta až do 100 eur. Na trhu je veľké množstvo reflexných prvkov a tak by nemal byť problém, aby si vybral každý z nás. 

Reflexné pásky

Azda najpoužívanejší reflexný prvok, sú práve reflexné pásky. Ich aplikácia je veľmi jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Preto sú vhodné tak ako pre dospelých aj pre deti. 

Reflexné vesty

Tento kúsok je všeobecne známy.Používa sa nielen v noci pri účinkovaní na ceste, ale rovnako aj cez deň ju môžeme vidieť na ľuďoch, ktorí to majú ako súčasť pracovného odevu. Napríklad cestári, ľudia čo sa starajú o čistotu mesta, policajti a podobne. Vestu taktiež nájdeme v každom automobile, pretože patrí do povinnej výbavy do auta

LED svietidlá

Tieto svetelné prvky, môžeme zahliadnuť na bicykloch, motorkách, ale aj školských taškách, prilby kočiare. V podstate kdekoľvek. Je to vhodné ako “bezpečnostný doplnok” aj pre deti. 

 

Reflexné prvky by sme mali nosiť vždy, keď sa pohybujeme na miestach, kde nie je dobrá viditeľnosť. Či už je to pešia zóna, alebo cesta. Rok po roku, si ľudia stále viac zvykajú na tento spôsob ochrany a viac sa predáva aj reflexné oblečenie (väčšinou na šport), taktiež reflexné obojky, či oblečenie pre zvieratá. 

 

Všetky tieto prvky, môžu výrazne ovplyvniť to, ako bezpečne na našich cestách bude. Tým, že obetujeme pár sekúnd na to, aby sme si akýkoľvek prvok nasadili, sa môžeme vyhnúť rôznym nepríjemnostiam.

 

O dôležitosti reflexných prvkov, by mali byť informovaný nielen dospelí, ale aj deti. Čím skôr ich začneme viesť k tomu, aby sa správali zodpovedne, tým väčšia by mohla byť úspešnosť. 

 

Hodnotenie

Prečo nosiť reflexné prvky a ako nás môžu chrániť na cestách?
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma