Chystáš sa na výšku? Ukážeme ti, čo ťa čaká

Chystáš sa na výšku? Ukážeme ti, čo ťa čaká

Rady, ako prežiť prvý rok na škole

11.09.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Je po lete a strednej a ty si sa rozhodol pre štúdium na vysokej? Každá má iný systém a preto nie je úplne jednoduché spísať, čo ťa do detailu bude čakať. No ide o vysokú školu, podľa mnohých najlepšej časti života. Čaká ťa síce veľa povinností a učenia, na druhej strane noví ľudia a skúsenosti.

 

 

Samostatnosť

Nikto ťa na vysokej škole nebude vodiť za ruku, pokiaľ si zatiaľ samostatnosť nezažil, je to šok. Preto sa odporúča si všetko zapisovať a poznačovať, lebo ani nevieš ako a už budeš zo školy preč.

 

Prednášky

Asi veľakrát počúvaš od starších kamarátov na vysokej, že prednášky povinné nie sú a nepotrebuješ ich. Najmä sa neriaď ostatnými, ani nevieš aký systém môže vyhovovať tebe. Prednášky sú prospešné pre tvoje učenie, okrem toho, že môžeš učivo počúvať, môžeš byť v priamom styku s vyučujúcim. Neskôr aspoň budeš vedieť v čom je predmet najviac zaťažený, a teda budeš vedieť čomu sa máš venovať pri samoštúdiu.

 

Plagiáty

Nekopíruj! Plagiáty sú prísne zakázané, hlavne čo sa týka finálnych prác. Vysoká škola ťa má naučiť myslieť vlastnou hlavou a svoje myšlienky postupne formovať. Plagiáty ti v ničom nepomôžu.

 

Učenie

Nikdy nie je na škodu poriadne sa začítať a naučiť sa. Systém učenia by mal byť viac o chápaní, ako o „biflení“. Ak si myslíš, že už máš dosť, skús sa prekonať a dať tomu iný rozmer. Uč sa aj dvakrát viac, ako si myslíš, že potrebuješ, nikdy nevieš, čo ťa môže prekvapiť.

 

Ľudia, ktorých stretneš

Snaž sa byť s každým za dobre. Občas to nejde, ale nikdy to nie je len tak. Každý, koho stretneš, ti má vždy čo dať alebo povedať. Okrem zábavy, ti vedia podať podstatné informácie, ktoré ti mohli ujsť a pomôcť ti s učením.

 

Pero a papier

Rád si zapisuješ poznámky do svojho notebooku? Tak potom skús radšej pero a papier. Je dokázané, že zapisovanie si vlastnou rukou na papier pomáha v strebávaní informácií lepšie, než ťukanie do  klávesnice.

 

Diár

Je to veľmi podstatná vec, ktorú určite nemôžeš vynechať. Potrebuješ mať povinnosti upratané a zorganizované ? Tak diár je dokonalá voľba. Vďaka nemu si už nebudeš musieť nič pamätať, pokiaľ si to rovno zapíšeš. Nezabúdaj ho pravidelne kontrolovať!

 

 

Je to iba prvý rok, keď sa postupne zabývaš, bude pre teba vysoká škola hračka. Prvý rok je najhorší práve kvôli nadmernému stresu a tlaku. No nič sa nedeje! Aj keby nedáš prvú skúšku, podstatné je zachovať si chladnú hlavu.

Hodnotenie

Chystáš sa na výšku? Ukážeme ti, čo ťa čaká
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma