Čo si obliecť na pracovný pohovor?

Čo si obliecť na pracovný pohovor?

Hovorí sa, že prvý dojem je veľmi dôležitý, a to platí dvojnásobne pri pracovnom pohovore.

06.06.2023 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Je preto dôležité, aby ste na pohovor priniesli nielen svoje skúsenosti a osobnosť, ale aj vhodné oblečenie.

Tým, že sa objavíte v primeranom outfite, ukazujete zamestnávateľovi alebo HR pracovníkovi, že máte naozaj o prácu záujem a že ste sa na pohovor naozaj pripravili. 

 

Je potrebné oboznámiť sa s firemnou kultúrou a následne vybrať vhodný typ oblečenia. Všeobecne platí, že o čo vyššiu pozíciu sa uchádzate, tým formálnejšie by ste sa mali obliecť.

 

Aký je teda vhodný štýl obliekania?

 

Pre mužov je jednoznačne odporúčaný oblek. Pri výbere obleku je dôležité zvoliť jednofarebnú košeľu a vyhnúť sa vzorom na nej, ak je oblek už sám osebe vzorovaný. Ďalšou dôležitou radou je zladiť opasok a topánky. Podľa pravidiel etikety by mali byť topánky rovnakej farby ako opasok. Napríklad, ak je opasok hnedý, vyberte topánky rovnakého odtieňa hnedej farby.

 

Pre ženy tu vzniká trochu náročnejší výber. Môžete zvoliť sukňu, šaty alebo nohavice, v zásade akúkoľvek z týchto možností. Ak sa rozhodnete pre nohavice, mali by byť klasického strihu a dĺžka sukne by mala byť minimálne po kolená. Hornú časť tela môžete obliecť do vhodnej blúzky a skombinovať ju so sakom alebo kabátom. Je dôležité vyhnúť sa vyzývavým výstrihom alebo blúzkam, ktoré príliš presvitajú. Bez ohľadu na teplotu by ste nemali zabúdať na pančuchy.

 

Pokiaľ ide o topánky, preferujte jednoduchší dizajn s uzavretou špičkou. Ak zvolíte topánky s podpätkom, je vhodné, aby výška opätku bola stredná. Balerínky sú tiež alternatívou pri kostýme alebo nohaviciach.

 

Čo by ste nemali na pohovore robiť?

 

Jednoznačne by ste na pohovor nemali prísť v špinavom alebo dotrhanom oblečení. Dbanie o svoj zovňajšok je veľmi dôležitý a čo to o Vás vypovedá. 

Čo je recept na úspech?

Nie je tak úplne dôležité v čom prídete na pohovor (zohráva to samozrejme istú rolu), ale to , ako sa prezentujete, a či vyzeráte sebaisto. 

 

Hodnotenie

Čo si obliecť na pracovný pohovor?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma