Recept na ukončenie prokrastinácie

Recept na ukončenie prokrastinácie

Cítite aj vy, že veci stále viac a viac odkladáte?príde Vám, že prokrastinujete často?

14.06.2023 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

V súčasnosti je to bežný a zložitý problém, s ktorým sa takmer všetci stretávame.

 

Prokrastinovanie sa stáva čoraz obľúbenejšou aktivitou. Neustále sa venujeme sladkému ničnerobeniu, ktoré nás odvádza od práce a dôležitých povinností. Radi by sme vám predstavili niekoľko praktických rád, ako využiť svoj voľný čas efektívne a neplýtvať ním.

 

Pôvodom prokrastinácie v súčasnosti sú najmä sociálne siete. Dokážeme sa v nich stratiť na niekoľko hodín bez akéhokoľvek ponímania o čase. Pohlcujú nás a odvádzajú od dôležitých povinností. 

 

Ako s tým bojovať? 

 

Mnohí odborníci tvrdia, že sebakontrola je kľúčom k riešeniu prokrastinácie. Odkladanie vychádza z pocitu nechuti vykonávať istú činnosť, ktorú si spájame s negatívnymi emóciami. Môže ísť o prácu, školu a podobne.

 

Začnite veľmi praktickým krokom - zvážte, čo musíte tento týždeň stihnúť a koľko času na to máte. Jednoduchý denník alebo kalendár vám môžu byť veľmi nápomocné pri sumarizácii. Ak máte pred sebou množstvo povinností alebo veľa práce, pripravte sa na ne čo najskôr.

 

Nehovorte si, že úlohy do školy alebo povinnosti v práci ešte počkajú. Čím skôr ich dokončíte, tým viac času budete mať pre seba a na veci, ktoré vás bavia.

Môžete sa viac venovať rodine a spoločným aktivitám. Tráviť viac času so svojím partnerom, priateľmi alebo so svojim domácim miláčikom.

 

Voľný čas, ktorý by ste mohli stráviť ničnerobením radšej venujte novým záľubám: športu, umeniu, dobrej knihe alebo napríklad vareniu.

Skvelou možnosťou sú výlety do prírody, ktoré prospejú vášmu fyzickému, ale aj duševnému zdraviu. 

 

Prokrastinácia sa na prvý pohľad môže zdať ako relax a oddych, no v skutočnosti vedie k vyčerpaniu organizmu. Je dôležité si uvedomiť, že nás ovplyvňuje a nezamieňať si ju ako formu oddychu a relaxácie.

 

Hodnotenie

Recept na ukončenie prokrastinácie
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma