Čo so starými a historickými mincami

Čo so starými a historickými mincami

Tajomné zákutia povál a starých truhlíc často odhalia zaprášené staré rodinné predmety.

11.02.2013 | vykup.sk s.r.o. | www.vykupminci.sk

Najčastejšie ide o porcelán, knihy alebo iné zberateľské kúsky. Popri známkach sa obľube teší aj zbieranie mincí. Čo ak ste natrafili na staré mince, ktoré vám už dlho ležia v poličke? Ak nie ste zanietený numizmatik, ktorý rozširuje svoju mincovú zbierku? Stačí sa skontaktovať s odborníkom, ktorý je znalecky kvalifikovaný a dokáže oceniť staré mince.

 

Takéto mince radi vykupujú zberatelia alebo obchodníci, prípadne spoločnosti a múzeá. Najzaujímavejším artiklom sú zlaté a strieborné mince. Ich hodnota sa závisí od niekoľkých ukazovateľov. Do úvahy sa berie krajina pôvodu, rok razenia mince a ich stav, poškodenie, rýdzosť, prípadne jedinečnosť. Čím je minca staršia, tým je jej hodnota vyššia.

 

Vykupujú sa mince, ktoré slúžili ako platidlo, ale aj mince pamätné, ktoré pochádzajú z celého sveta. Výkup zlatých a strieborných mincí prebieha za rovnakých podmienok ako výkup zlata, pričom každá strana mince je posudzovaná podľa kvality samostatne. Toto kritérium sa vzťahuje na mince, ktoré sú v obehu alebo boli používané. V prípade historických mincí, ktoré sú poškodené zubom času, sa ich kvalita hodnotí skúseným numizmatikom. Zbaviť sa starých nepotrebných mincí je jedným zo spôsobov ako získať peniaze. Aby ste o ne neprišli ešte skôr ako ich dostanete, overte si ich hodnotu u viacerých odborníkov.

Hodnotenie

Čo so starými a historickými mincami
Hodnotenie 4.2 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma