Dôvody, prečo v životopise nemôžeš klamať !

Dôvody, prečo v životopise nemôžeš klamať !

Klamstvo v životopise nie je nič neobyčajné - to však neznamená, že tam patrí

05.10.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Zdá sa to ako nevinná lož – povedať, že ovládaš vec, ktorú si nikdy v živote nevidel a podobne. Je v tom však aj niečo viac. Na každú lož sa po čase príde a nemá to najlepšie následky.

Toto sú hlavné 4 dôvody, prečo by si v svojom životopise nemal nikdy klamať:

 

 

Neustály strach a stres

Povedal si, že si predtým pracoval na podobnej pozícii ale nepracoval? Ak ťa vďaka tvojmu klamstvu príjmu do zamestnania, pravdepodobne, budeš každý deň zažívať mnoho stresu a strachu, pretože by sa na to mohlo prísť. A v takom pracovnom prostredí sa naozaj ťažko sústredí a myslí.

 

Jedna lož vedie k ďalším

Musíš byť naozaj veľmi dobrý klamár, aby si dlhodobo dokázal svoju lož udržal v kolobehu. Nie každý má na to nervy, pretože čím viac klamstiev tým viac sa človek zamotá a pomaly sám nevie, čo je vlastne pravda. Najhoršie na tvojom klamstve v životopise je to, že svoju lož musíš ťahať veľmi dlho – ako dlho by si to dokázal ty?

 

Zničíš si meno

Na pohovore sa každý snaží byť za hviezdu, oslniť svojho budúceho zamestnávateľa, ale stojí za to klamať? Určite nie! Ak si si myslel, že tvoja malá lož je úplne neškodná, tak si si myslel zle. Tvoje nadšenie sa rýchlo môže premeniť na sklamanie. Pokiaľ zamestnávateľ alebo personalista zistí, že si klamal, môžeš sa s touto prácou rozlúčiť a pokiaľ sa v podobnom kruhu budeš chcieť zamestnať, môžeš dúfať, že ti bývalý zamestnávateľ neposunul negatívne hodnotenie.

 

Keď na to príde..

Prebudenie do reality je asi to najťažšie. Samozrejme, nie na každé klamstvo sa musí prísť ihneď – niekedy to trvá dlhšie, ale čo dovtedy? Budeš musieť pracovať. Ostávajú potom len dve možnosti – rýchlo sa učiť alebo improvizovať.

 

 

V životopise sa nikdy neoplatí klamať, rovnako ako v motivačnom liste. Tvoja lož môže vyjsť na povrch už na pohovore – preto existujú technické pohovory, kde musíš predviesť, či napríklad ovládaš požadovaný program, ktorý budeš používať. Naozaj sa neoplatí klamať – buď k sebe úprimný a nájdi si prácu, ktorá bude vyhovovať tvojim požiadavkám ako aj schopnostiam.

Hodnotenie

Dôvody, prečo v životopise nemôžeš klamať !
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma