Dovolenková sezóna: Bez čoho sa vaša pleť v lete nezaobídete?

Dovolenková sezóna: Bez čoho sa vaša pleť v lete nezaobídete?

Ako všetci vieme, slnko a leto na našu pleť priaznivo nepôsobia.

28.07.2020 | Hi Promotion s.r.o. | riano.sk

Ako všetci vieme, slnko a leto na našu pleť priaznivo nepôsobia. Naopak, dlhý pobyt na slnku bez akejkoľvek ochrany, ktorú by správna kozmetika mohla pleti poskytnúť, urýchľuje jej starnutie. Ako sa teda o pleť počas leta starať a čo by nemalo chýbať ani vo vašej kozmetickej taštičke?

 

Opaľovací krém s UV faktorom

 

Na trhu nájdete stovky opaľovacích krémov, ktoré sa líšia nielen svojím UV faktorom, no taktiež konzistenciou. Olejčeky, krémy, spreje, maslá. Kúsky s vysokým aj nízkym faktorom. Na svoje si prídu ženy s tmavou olivovou aj citlivou belostnou pokožkou. Skutočne si stačí iba vybrať podľa preferencií.

 

Vo všeobecnosti sa odporúča v lete používať opaľovacie krémy s UV faktorom 30. Avšak, každému vyhovuje niečo iné. Medzi obľúbené sa radia opaľovacie krémy s kokosovým olejom, ktoré pokožku hydratujú a zároveň urychľujú jej zhnednutie. Ak sa chystáte k vode, zvážte aj fakt, či je vami vybraný opaľovací krém vodeodolný.

 

Okrem opaľovacieho krému siahnite taktiež po dennom kréme s UV faktorom, ktorý udrží vašu pleť hydratovanú počas celého dňa. Na suchú a citlivú pleť sú vhodné denné krémy s mastnejšou konzistenciou, na pleť mastnú zas naopak krémy zmatňujúce.

 

Sypký púder

 

Z dekoratívnej kozmetiky je sypký púder takzvaným letným “must have”. Dokáže pleti dodať matný vzhľad do niekoľkých sekúnd. Pokojne si ho môžete naniesť na opaľovací krém a vyzerať pri tom skvele. Ak siahnete po špeciálnom sypkom púdri od značky Flormar, nemusíte sa obávať dehydratácie. Sypký púder obsahuje jojobový olej, vitamíny A, E, F a panthenol.

 

Aloe vera gél

 

Gél hydratuje pokožku. Obnovuje jej vitalitu. Ide o kúsok, ktorý zmierni podráždenie napríklad po holení alebo po opaľovaní. Skvelá prvá pomoc aj v prípade, že ste sa poranili. Aloe vera gél je totiž vhodný aj na drobné poranenia kože. Obsahuje vitamíny, aminikyseliny, má baktericídne vlastnosti a znižuje zápal.

 

Hodnotenie

Dovolenková sezóna: Bez čoho sa vaša pleť v lete nezaobídete?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma