Výchova detí

Výchova detí

5 schopností a zvykov, ktoré by malo získať aj vaše dieťa

29.07.2020 | Hi Promotion s.r.o. | upbrands.sk

Životná výbava detí nespočíva len v tom, koľko peňazí im našetríte. Ide tiež o set vlastností a schopností, ktoré vašej ratolesti môžu zmeniť život v rôznych sférach.

 

Vedia podať ľudom ruku

 

Možno sa vám podanie ruky nejaví ako dôležité, no ide o súčasť neverbálnej komunikácie. Pevné podanie ruky signalizuje, že ste sebavedomí a veríte svojim schopnostiam. Druhý človek vďaka nemu dôveruje vašim slovám aj pracovným schopnostiam. A to chcete naučiť svoje dieťa. Pretože aj taká obyčajná maličkosť môže rozhodnúť o jeho budúcej kariére.

 

Vedia si pripraviť jednoduché jedlo

 

Naučte svoje ratolesti pripravovať jednoduché jedlá. Škôlkari si zvládnu zobrať jogurt a zmiešať ho s cereáliami alebo nakrájaným ovocím. Prváčikovia už môžu pripraviť sendvič. V neskoršom veku - v siedmich alebo ôsmych rokoch - môžete dieťaťu ukázať, ako sa narába s toustovačom alebo hriankovačom. Nezabudnite mu zdôrazniť, ako pripraviť jednotlivé pokrmy bezpečným spôsobom.

 

Vedia po sebe upratať kúpeľňu

 

Kúpeľňu nepoužívajú len vaše deti, ale taktiež vy a hostia, ktorí k vám zavítajú. Aj to je jeden z dôvodov, prečo by kúpeľňa mala byť vždy čistá. Preto deťom ukážte, ako po sebe upratovať. Či už pôjde o pastu, ktorá sa zachytí pri umývaní zubov na umývadle, alebo o čistenie záchodovej dosky dezinfekčnou utierkou. Zasväťte ich do tajov upratovania podľa veku.

 

Športujú

 

Zdravý životný štýl sa dnes skloňuje všade. Jeho dôležitosť by ste mali vštepovať aj svojim ratolestiam. Nejde iba o plnohodnotnú a zdravú stravu, no taktiež o športové aktivity. Prihláste deti na individuálny alebo kolektívny šport, vďaka ktorému získajú sociálne schopnosti, tímového ducha a sebavedomie. A ako bonus si vybudujú tie správne návyky, ktoré im pomôžu v dospelosti žiť kvalitnejší a lepší život.

 

Ak sa dieťa rozhodnete prihlásiť na šport, zadovážte mu vhodné športové oblečenie na cvičenie, v ktorom sa bude cítiť pohodlne. Medzi povinnú výbavu patria tenisky na cvičenie, komfortná spodná bielizeň, športové tielko a šortky alebo legíny.

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma