Faktúry online a zadarmo: Rýchle a jednoduché fakturovanie

Faktúry online a zadarmo: Rýchle a jednoduché fakturovanie

Fakturujte rýchlo a zadarmo

04.03.2024 | Pledge media s.r.o.

Vystavovanie faktúr sa môže zdať pre mnohých náročné, ale nie je tomu tak. V skutočnosti je to jednoduché a to hlavne, keď používate rôzne fakturačné systéme. Mnohé z nich dokonca umožňujú vystavovanie online faktúr zadarmo, hoci v obmedzenom režime. Zákon presne určuje, čo má faktúra obsahovať. Viacero fakturačných systémov preto dobre sleduje, aké informácie majú na faktúre byť, čo všetko tam musíte uviesť a podobne. Takýto je aj fakturačný systém fakturujonline.sk. Poďme sa pozrieť na to, ako náročné je vystaviť prvú faktúru.

 

Vystavenie faktúry zaberie pár sekúnd

 

Fakturujonline.sk je fakturačný systém, ktorý ponúka online faktúry zadarmo. Samotná registrácia do služby trvá pár sekúnd a to doslova. Stačí zadať e-mail a heslo a následne stlačiť možnosť registrovať. Potom dôjde k vytvoreniu účtu. V ďalšom kroku je potrebné vyplniť váš fakturačný profil. Jednou z viacerých výhod aplikácie je, že údaje môžete vypĺňať len za pomoci zadania IČO. Vyplnenie vaši údajov, prípadne údajov vašich partnerov, je preto veľmi jednoduché.

 

Ako si vytvoríte váš profil, tak ho otvorte. Budete tam mať funkciu „Vytvoriť“, cez ktorú môžete vygenerovať svoju prvú faktúru alebo iný doklad. Ako na túto mužnosť kliknete, tak aplikácia vás prevedie celým procesom vystavenia dokumentu. Vaše fakturačné údaje už budete mať predvyplnené, ak ste ich riadne vyplnili pri vytváraní profilu. Vy len zadáte dátumy, kedy ste dodali službu, dátum vystavenie faktúry a čo vlastne fakturujete.

 

Potomkliknite na kartu Odberateľkde vyplníte fakturačné údaje vášho obchodného partnera. Môžete ich ale rovnako načítať z uložených kontaktov, ak ste ich predtým uložili, prípadne cez funkciu IČO a načítania údajov alebo ich môžete zadať manuálne. To, ako ich vyplníte, je na vás. V poslednom kroku len uložte faktúru a máte hotovo.

 

Faktúru môžete následne poslať vášmu obchodnému partnerovi z pohodlia vášho účtu, ak ste vyplnili jeho e-mailový kontakt. Samozrejme, faktúry môžete môžete aj stiahnuť či si ju poslať na e-mailový účet, ktorý ste zadali pri registrácii a následne ju môžete odovzdať aj osobne, prípadne ju poslať z vašej e-mailovej adresy.

Taktiež aplikácia ponúka aj možnosť neskoršej editácie údajov na faktúre, pokročilé filtrovanie, ale aj užitočné funkcie, ako je napríklad označovanie faktúr ako zaplatených. Prípadne môžete faktúry aj kopírovať, ak vystavujete nejakú faktúru opakovane svojmu obchodnému partnerovi. Tých nástrojov, ktoré nájdete v aplikácii, je viacero.

 

Aplikáciu mimochodom vyskúšal aj spravodajský portál Vosveteit.sk či web Vedelisteze.sk a ďalšie. V oboch prípadoch dostala naša aplikáciu kladné hodnotenie. 

Hodnotenie

Faktúry online a zadarmo: Rýchle a jednoduché fakturovanie
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma