Inteligentný cestovný kufor v 21. storočí

Ak radi cestujete, určite viete aké je to ťahať svoju batožinu naprieč letiskom, cez ulice plné ľudí a v iných situáciach.

19.10.2020 | Bpbmed.com - Mamografia, RTG a iné | www.bpbmed.com

Ak radi cestujete, určite viete aké je to ťahať svoju batožinu naprieč letiskom, na hotel, cez ulice plné ľudí a v podobných situáciách, kedy by ste sa najradšej sústredili na veľa ďalších vecí. Spoločnosť Xiaomi spojila sily s výrobcom Cowarobot, využili najmodernejšie technológie a predstavili smart-kufor, ktorý turistom rôznymi spôsobmi spríjemní čas strávený na cestách. Viac sa o jeho funkciách dočítate v článku.

 

Kamera v rukoväti

Do vysúvateľnej rukoväte, za ktorú by ste bežný cestovný kufor držali pri ťahaní, sa spoločnosť Xiaomi rozhodla vložiť kameru, ktorá slúži na sledovanie okolia. Práve vďaka nej dokáže kufor veľa zaujímavých vecí. Načíta si cez ňu výzor svojho majiteľa, počas presunu ho sleduje, drží sa v jeho blízkosti a zároveň sa vyhýba ostatným ľuďom a prekážkam.

 

Prepojenie s mobilom

Ako správne smart zariadenie sa kufor dokáže pripojiť k vášmu smartfónu, čo poskytuje ďalšie zaujímavé funkcie. Napríklad dostanete upozornenie hneď ako sa vaša autonómna batožina vzdiali z dosahu a pripojenie sa preruší. Budete tak ihneď vedieť, že ju treba ísť hľadať. V mobile si tiež budete vedieť skontrolovať rôzne informácie, ako stav batérie. Tá má kapacitu 6400mAh a dokáže kufor pomocou elektromotorov pri kolieskach poháňať až 20 kilometrov. Okrem toho slúži aj ako power-bank, keďže sa na ňom nachádza klasický USB konektor.

 

Bezpečnosť voči krádeži aj vode

V Xiaomi mysleli aj na bezpečnosť vašich vecí a preto by sa do kufra nemala dostať cudzia osoba, ani voda. Na zabezpečenie proti neoprávnenému otvoreniu slúži digitálny zámok s možnosťou nastavenia trojmiestneho hesla (999 kombinácií). A aby ste mali veci po príchode do cieľa suché, nezabudlo sa ani na vode odolný zips, takže sa nemusíte báť vplyvov počasia.

 

A čo záverom?

S objemom 31 litrov to možno nie je najväčší kufor, ale na kratšie dovolenky alebo služobné cesty postačí. Hmotnosť je v prázdnom stave 4,5kg a cena je v prepočte z čínskej meny 254€. Bohužiaľ, zatiaľ je dostupný iba na čínskom trhu a preto je táto cena len približná.

Hodnotenie

Inteligentný cestovný kufor v 21. storočí
Hodnotenie 4.2 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma