Medzinárodná preprava tovaru s firmou Focus Logistics

Medzinárodná preprava tovaru s firmou Focus Logistics

Podľa čoho si vybrať najvhodnejší spôsob prepravy tovaru?

02.09.2022 | Focus Logistics s.r.o. | www.focuslogistics.sk

Preprava a distribúcia tovaru zohráva v medzinárodnom obchode veľmi dôležitú úlohu, pričom firmy a spoločnosti môžu použiť rôzne spôsoby prepravy, aby boli ich zásielky doručené včas, bezpečne a efektívne. Medzinárodná doprava je zároveň jedným z najvyhľadávanejších a logisticky najnáročnejších spôsobov prepravy tovaru z jedného miesta na druhé.

 

Obchodovanie s inými krajinami je ideálny spôsob, ako rozšíriť vaše podnikanie. Firma Focus Logistics s. r. o. je tu preto, aby vás podporila a stala sa pre vás logistickým partnerom, na ktorého sa budete môcť kedykoľvek spoľahnúť.

 

 

Spoločnosť Focus Logistics vám ponúka viacero možností, ako rýchlo doručiť tovar do požadovaného miesta určenia. Našou špecializáciou je express doprava z/do Turecka a Veľkej Británie. Tovar však prepravujeme aj v rámci všetkých krajín EU. So širokou sieťou zmluvných dopravcov, ktorú máme k dispozícii, vieme reagovať na vaše požiadavky veľmi promptne a flexibilne. Expresná preprava tovaru alebo FTL či LTL preprava – nech už si vyberiete ktorýkoľvek variant, môžete si byť istý, že tovar dorazí spoľahlivo, rýchlo a bezpečne do cieľa.

 

Podľa čoho si vybrať najvhodnejší spôsob prepravy tovaru?

 

Cestná, letecká, železničná alebo lodná preprava tovaru

Medzinárodná doprava tovaru zahŕňa viacero spôsobov prepravy a to, aký spôsob si vyberiete, závisí od druhu tovaru, ktorý chcete previezť z bodu „A“ do bodu „B“. Preferenciu klienta pritom určuje rýchlosť, akou chce tovar dodať, no svoju úlohu zohráva napríklad aj množstvo tovaru či jeho krehkosť. Vo všeobecnosti je však cestná preprava tovaru jedným z najpopulárnejších riešení, pretože je spravidla lacnejšia než letecká a zároveň rýchlejšia než železničná alebo lodná preprava.

 

Rozdiel medzi celovozovým FTL a čiastočným LTL spôsobom prepravy

V prípade cestnej prepravy tovaru ďalej rozlišujeme celovozovú FTL a čiastočnú LTL prepravu. Ak máte dostatok položiek na zabratie celého nákladného auta, uplatní sa celovozová FTL preprava. Na druhej strane, ak nemáte dostatok tovaru na naplnenie celého kamióna, môžete si zvoliť čiastočnú LTL prepravu tovaru. V tomto prípade zdieľate nákladný priestor s našimi ďalšími zákazníkmi a môžete tak ušetriť nemalé peniaze.

 

Najrýchlejšia možnosť – express doprava tovaru

V prípade potreby okamžitého a rýchleho odoslania tovaru je cestná express doprava najspoľahlivejším spôsobom. Ide o mimoriadne flexibilnú službu autodopravy, pri ktorej je možné meniť a upravovať trasu aj poradie prepravy tovaru podľa vzniknutých okolností, a to bez väčších nepríjemností. Express doprava je tiež vhodná pre prepravu tovaru, ako sú napríklad sklenené, porcelánové či iné krehké predmety, pretože riziko poškodenia je v tomto prípade minimálne.

Hodnotenie

Medzinárodná preprava tovaru s firmou Focus Logistics
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma