Medzinárodný Deň Zeme

Medzinárodný Deň Zeme

22. apríla 1970 bol v USA prvý raz vyhlásený Deň Zeme, ktorý sa vtedy ešte nestihol preniesť do ostatných krajín sveta.

23.04.2021 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

22. apríla 1970 bol v USA prvý raz vyhlásený Deň Zeme, ktorý sa vtedy ešte nestihol preniesť do ostatných krajín sveta. O rok neskôr začala OSN sláviť tento deň, ktorý odvtedy naberá na známosti a pomaly sa s ním zoznamujú ľudia v každom kúte sveta.

 

Cieľ Dňa Zeme a jeho vízia

 

Cieľom Dňa Zeme je nielen osláviť našu planétu a ukázať širokej verejnosti dôležitosť diskusií o téme ekológie, ale najmä dosiahnuť to, aby sa otázka ekológie a ekologických problémov dostala do politických kruhov. Deň Zeme už oslavuje viac ako 1 bilión ľudí každy rok, ktorí sa snažia o zmenu v ľudskom správaní a chcú dosiahnuť zmeny na lokálnej, národnej aj globálnej úrovni. Potreba po zmene je dnes dôležitešia ako kedykoľvek predtým a protesty a štrajky za vyčistenie planéty tak pokračujú aj počas pandémie. Našťastie, s protestami, ktoré najčastejšie poznáme pod názvom Piatky za budúcnosť, narastá aj povedomie o klimatickej kríze a rastie mobilizácia občanov a spoločnosti. Od roku 2015, kedy bola prijatá Parížska dohoda, organizátori Dňa Zeme poukazujú aj na nespĺňanie cieľov, ktoré boli práve v tejto dohode spísané.

 

Deň Zeme 2021

 

 

Témou Dňa Zeme je v roku 2021 obnova našej Zeme, ktorá sa zameriava na prírodné proecsy a vývoj nových zelených technológií, ktoré by mohli obnoviť prírodné ekosystémy. Hlavné témy, ktoré odzneli počas Dňa Zeme zahŕňali problematiku klimatickej a enviromentálnej gramotnosti, technologickej obnovy podnebia, úsilia o opätovné zalesnenie a iné zaujímavé témy. Aj organizácia UNICEF sa nielen počas Dňa Zeme snaží poukázať na dôležitosť vzdelávania detí aj dospelých ľudí v oblasti klimatickej krízy a problémov, ktoré táto kríza so sebou prináša.

 

Byť eko je jednoduché

 

Aj my v Ekomall sa snažíme urobiť našu Zem lepším, čistejším a celkovo ekologickejším miestom. Naša výroba sa zameriava na ekohrášok, ekobrik a iné drevené brikety slúžiace na vykurovanie. Používaním takýchto výrobkov znižujete svoju uhlíkovú stopu. Ponúkame drevené brikety od Bratislavy, cez Topoľčany a Ružomberok, až po Michalovce. Jednoducho Vám doručíme drevené brikety kamkoľvek na Slovensku.

Hodnotenie

Medzinárodný Deň Zeme
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma