Na tieto body nezabúdaj

Na tieto body nezabúdaj

Online pohovory a ich nástrahy

20.12.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Ak sa hlásiš pre prácu ďaleko od svojho bydliska, je možné, že firma miesto toho, aby ťa pozvala priamo k nim do kancelárie, pozve ťa na pohovor, ktorý sa bude konať online. Môže sa jednať o dva typy:

 

Pohovor s personalistom

Ide v podstate o klasický pohovor. Mení sa iba to, že ho môžeš vykonať v pohodlí domova.

 

Pohovor osamote

Ide o video pohovor, kedy ti personalista miesto pýtania, jednoducho iba prepošle otázky, na ktoré budeš musieť odpovedať. Následne sa iba natočíš a pošleš.

 

 

Už vieš, ktorý typ online pohovoru čaká teba? Máme pre teba niekoľko rád, na čo nezabudnúť a ako sa vyhnúť zbytočným problémom.

 

Ako sa poriadne pripraviť...

Najprv začni hlavnými bodmi- kde sa pohovor bude konať a či je všetka potrebná technika v poriadku. Skontroluj si mikrofón, slúchadla a webkameru. Taktiež je dôležitá aj kvalita.

 

Nemeškaj

Tak či tak, je to pohovor, nepatrí sa meškať. Preto svoju aplikáciu, cez ktorú bude pohovor prebiehať, zapni aspoň o 10 minút skôr.

 

Obleč sa vhodne...

Ľudia vedia pracovné pohovory skrz internet veľmi podceniť. Áno, ide o pohovor v pohodlí domova, to však neznamená, že sa nemôžeš pekne obliecť.

 

Hovor zrozumiteľne

Nezabúdaj, že ide o rozhovor skrz techniku- nikdy nevieš, kedy môže zlyhať. Každopádne, je taktiež potrebné dávať si viac pozor na svoju artikuláciu a vyjadrovanie.

 

Skús si to deň vopred

Popros svojho kamaráta, aby si celý pohovor s tebou preskúšal. Lepšie budeš tak vnímať, aká je kvalita videa, aký uhol treba zaujať a najmä pomôže ti to narábať s aplikáciou, ktorú možno moc nevyužívaš alebo vôbec nepoznáš.

 

Ak si neskúsený s webkamerou, trénuj, aby si sa neustále nepozeral iba do malého štvorčeka kde si ty (veľa ľudí to robí). Najpodstatnejšia časť pohovoru je zaujať druhú stranu, preto je aj podstatné ju sledovať, počúvať a reagovať.

Hodnotenie

Na tieto body nezabúdaj
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma