Preber sa, rozhýb sa, motivuj sa

Preber sa, rozhýb sa, motivuj sa

Ako sa pripraviť na nový rok?

03.01.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Prišiel nový rok, rozlúčil si sa so starým vo veľkom? V tom prípade sa asi budeš snažiť nový začať vo veľkej paráde. Tešíš sa na svoj reštart do nového roka? 

 

Aj tento rok si si dal predsavzatie? A ako si s ním na tom? Najčastejšie ľudia siahajú po klasike, takže: „Chcem schudnúť“ „Začnem chodiť do posilňovne“ „Začnem sa zdravšie stravovať“ „Začínam šporiť“

Úprimne si povedzme, koľkým ľuďom ich predsavzatia vydržali. Nuž, podľa výskumov viac ako polovica ľudí sa v priebehu prvého mesiaca na svoj „cieľ“ zabudne. 

 

Veríme, že toto nemá byť tvoj prípad. 

 

Kde je chyba?

 

Začiatkom Nového roka viacero ľudí pochopí, že keď niečo veľmi chceme, nie je vždy ľahké to aj dosiahnuť. Chyba pri predsavzatiach je tá, že nám dáva cieľ, zatiaľ, čo by si  mal najprv hľadať cestu. Chceš schudnúť? Zisti, prečo priberáš.

 

Veľakrát v nich nie je ani motivácia. Preto si zostav svoj vlastný plán, podľa ktorého sa budeš riadiť. Ako pri každom jednom projekte, aj tu je potrebné začínať pomaly a nie sa priamo vrhnúť do hladovky (napríklad).

 

Choď na to pomaly a rozumne

Okrem novoročných osláv, je začiatok každého roka aj mesiacom nového reštartu a nových cieľov. Nezabúdaj však na to, že tvoje snaženie musí mať aj protipól. Každá aktivita vyžaduje istý odpočinok. Začiatkom roka sa musíme vrátiť do práce, deti do školy a väčšina ľudí má z toho v hlave pekný neporiadok.

Daj si čas, usporiadaj si priority, zorientuj sa opäť v práci.

 

Nebuď sklamaný, ak sa to hneď na prvýkrát nepodarí. Predsavzatia môžeš začať realizovať stále odznova. Nenechaj sa odradiť a každý deň sa snaž motivovať.

 

Kontroluj výsledky

Nie vždy všetky cesty, ktoré si stanovíme vyjdú dobre. Preto si kontroluj, akou cestou sa uberáš a či je tá cesta efektívna.

 

Nezabudni sa odmeniť

Za každý úspech sa nezabúdaj odmeniť alebo to poriadne osláviť. Nemôžeš celý čas iba pracovať a nedopriať si ten slastný pocit, že si konečne dokázal niečo, na čom si dlho pracoval.

 

Nový rok je skvelá šanca ako podniknúť veci, na ktoré si za celý rok nemal čas alebo sa ti ich nechcelo realizovať. Snaž sa dosahovať vyššie a ísť ešte ďalej než si bol rok predtým.

 

Budeme ti držať palce.

Hodnotenie

Preber sa, rozhýb sa, motivuj sa
Hodnotenie 4.8 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma