Preberáme sa?

Preberáme sa?

Český a Slovenský národ si začínajú uvedomovať ťažkú situáciu, ktorú klimatická kríza predstavuje.

30.07.2021 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Dopady klimatických zmien už nevidíme iba v televízii, na internete a v novinách a časopisoch, začíname ich pociťovať na vlastnom tele a pomaly sa odrážajú aj na našom zdraví. Čoraz častejšie ich zažívame na vlastné oči v našom okolitom prostredí.

 

Teploty sa rýchlo striedajú 

 

Už počas mesiaca jún vystúpili teploty neobvykle vysoko, na čo sme za posledné roky určite neboli zvyknutí. Tento prudký nárast teploty spôsobil šok pre prírodu, zvieratá a aj ľudí. Ale čo predchádzalo tomuto otepleniu? Tuhá zima, ktorá trvala dlhšie ako obvykle potrápila nielen záhradkárov a následne prešla rovno do tropických teplôt, čomu sa príroda nevedela dostatočne rýchlo prispôsobiť. Teploty sa veľmi rýchlo striedajú aj počas mesiaca júl, pričom jeden deň sa teplota vyšplhá na 36° a ďalší deň klesne na 25°, to zaručene nie sú zdravé zmeny prírody. 

 

Tornáda a záplavy sú budúcnosťou

 

Tornádo na Morave a záplavy v Rudne nad Hronom sú iba začiatkom toho, čo naše krajiny v najbližších rokoch čaká. Rýchle a neurčité posúvanie pásiem a otepľovanie planéty so sebou prinášajú hrozivé prírodné katastrofy, ktoré často poznáme iba z filmov. 

 

Jednotlivci môžu pomôcť

 

Sila jednotlivcov a nátlak na spoločnosť sú správnym krokom k nastoleniu rovnováhy v prírode. Je dôležité si uvedomiť, že ak jednotlivci začnú odmietať produkty a výrobky od spoločností, ktoré ničia prírodu, tieto spoločnosti ich nebudú mať pre koho vyrábať. Obráťte sa radšej na zodpovedné a lokálne firmy, ktoré prinášajú ekologické riešenia. Vymeňte neekologické vykurovanie domov a začnite používať drevené brikety, ekohrášok alebo palivove brikety. Nielen, že sa Vám zato poďakuje rodinný rozpočet, ale i naše životné prostredie. Spojíte tak dva užitočné aspekty šetrenia.

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma