Prečo cvičiť ráno

Prečo cvičiť ráno

Je dôležité vytvoriť si rannú rutinu, ktorú budete poctivo dodržiavať.

30.04.2021 | Hi Promotion s.r.o. | ski-max.sk

Určite poznáte ten pocit, keď vám ráno zazvoní budík a jediné, čo chcete urobiť je vypnúť ho, otočiť sa na druhú stranu a spať ďalej. Je dôležité vytvoriť si rannú rutinu, ktorú budete poctivo dodržiavať. Skúste sa prebrať tak, že si večer k posteli položíte pohár čistej vody a prvú vec, ktorú ráno urobíte bude, že vypijete celý tento pohár. Určite je dôležité sa vyhnúť scrollovaniu na telefóne a kontrolovaniu sociálnych sietí. To nechajte na neskôr. Radšej si utekajte zacvičiť!

 

Príprava na celý deň

 

Ranné cvičenie je ideálne ako začiatok dlhého a náročného dňa, pretože vás zbaví stresu a v tele sa vám začnú uvoľnovať endorfíny, ktoré sa nazývajú aj štastné hormóny. Kto by nechcel už od rána pociťovať radosť a chuť do nového dňa? Pocit radosti, relaxu a pokoja sa vo vašom tele vďaka tomu udrží počas veľkej časti dňa a nebudete mať v sebe priestor pre stres a úzkosť. Okrem pozitívnych chemických procesov, ktoré sa vo vás pri športe aktivujú, pri rannom cvičení si uvedomíte, že ešte máte celý deň pred sebou a pritom ste toho už stihli tak veľa. Či ste odbehli niekoľko kilometrov alebo ste stihli počas jógy pozdraviť slnko.

 

Príprava na lepší spánok

 

 

Pri športovaní vaše telo produkuje zvýšenú hladinu adrenalínu, ktorý vás nabudí a budete sa cítiť plný energie. Ak by ste cvičili práve večer alebo dokonca v noci, môže to spôsobiť nielen to, že sa vám bude horšie zaspávať, ale aj váš spánok bude menej kvalitný a trhaný. Vaše telo má tendenciu sa po siedmej hodine večer prirodzene upokojiť a zrelaxovať sa. A teda, ak ste si našli čas zacvičiť ráno, môžte sa tešiť na pokojný a nerušený spánok.

Aj keď nie je na horách sneh, zimná sezóna je za nami a lyže, lyžiarske palice aj lyžiarske prilby sme už odložili na letný spánok, nezabúdame na dôležitosť športu a výhody, ktoré nám prináša. Ráno nasadíme tenisky na nohy, nákrčník na krk až po nos a vybehneme do sviežeho rána, aby sme mali skvelý každý deň. Tak sa k nám pridajte aj vy!

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma