Spánok je pre pleť veľmi dôležitý

Spánok je pre pleť veľmi dôležitý

Nie nadarmo sa hovorí o pravdivosti citátu „vyspite sa do krásy“, pretože táto magická veta má skutočne niečo do seba.

30.04.2021 | Hi Promotion s.r.o. | dermalogica.cz

Dôležitosť pravidelného odpočinku v optimálnej dĺžke sa skloňuje v spojitosti s celkovým zdravím organizmu. Nedostatok spánku nepriaznivo vplýva na veľké množstvo aspektov zdravia. A negatívne sa odzrkadľuje aj na zdraví, kvalite a vzhľade pleti.

 

Spánkom proti vráskam

 

V priebehu spánku dochádza ku tvorbe nového kolagénu v pleti. Aj to je jeden z dôvodov, prečo spánkom dokážete zabrániť nadmernej a predčasnej tvorbe vrások na tvári. Záleží však od dostatku času, ktorý sa rozhodnete svojmu spánku venovať. Nedostatok spánku vplýva aj na farbu pleti. Pri nedostatočnom množstve nočného odpočinku dochádza k zníženému prietoku krvi do pokožky v oblasti tváre. Pleť tak nadobúda matný odtieň.

 

Zoznámte svoju spálňu s aróma difuzérom

 

Počas spánku môže dochádzať k vysychaniu pleti. K problému so suchou pleťou sa dá vyhnúť pomocou umiestnenia zvlhčovača vzduchu alebo aróma difuzéru do vašej spálne. Počas noci dochádza k strate vody v pokožke, ktorá sa označuje ako transepidermálna. Aj to je jeden z dôvodov, prečo je častokrát pleť práve ráno najviac suchá.

 

Nočné pleťové masky majú počas spánku dostatok času na pôsobenie

 

Odpočinok je zároveň i skvelá príležitosť pre dostatočné pôsobenie nočných pleťových masiek, či už sa rozhodnete pre hydratačné masky od profesionálnych výrobcov alebo si z času na čas pripravíte aj masku z doma dostupných surovín. Počas noci má totiž pleť dostatok času využiť všetky benefity, ktoré jej ponúkajú látky v maske.

 

Používate na noc očné sérum?

 

 

Ideálne je na noc nechať pôsobiť aj nočné krémy na tvár alebo tie, ktoré sú určené na očné okolie. Očné sérum sa s obľubou využíva práve v ranných a večerných hodinách. Má schopnosť rozjasniť, hydratovať i spevňovať pleť v očnom okolí. Nočné krémy majú priaznivý vplyv na elimináciu známok únavy pleti a obnovenie vitality.

Nedostatok spánku sa na pleti dokáže prejaviť rôznymi nepríjemnosťami, ako napríklad nadmernou tvorbou akné, dehydratáciou, kruhmi pod očami, matnou farbou, či dokonca vráskami. Je viac než dôležité nepodceňovať odpočinok, ktorý svojmu telu doprajeme.

 

 

Hodnotenie

Spánok je pre pleť veľmi dôležitý
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma