Prečo sa oplatí používať ekologické čistiace prostriedky?

Prečo sa oplatí používať ekologické čistiace prostriedky?

Aké výhody prináša používanie

24.05.2021 | PoctiveSEO | ekoprostriedky.sk

Jednou z najväčších mylných predstáv o ekologickosti je, že je mimoriadne drahý, časovo náročný alebo ťažko dosiahnuteľný. Avšak využitie znovu-obnoviteľných zdrojov môže byť v skutočno

 

1. Sú lepšie pre vás aj planétu

Zvoliť ekologické čistiace prostriedky je určite lepšia voľba než používať chemické prostriedky na čistenie. A to pre vás, vašu rodinu, ale aj pre našu planétu. Snažte sa obmedziť množstvo chemicky vyrobených produktov, ktoré uvoľňujú škodlivé chemikálie do našej atmosféry, tým môžete prispieť aj k zdravšiemu domácemu prostrediu.

 

Eko výrobky môžu pomôcť zlepšiť kvalitu ovzdušia, ako aj k znížiť určité zdravotné riziká, ako sú: chemická otrava, podráždenie pokožky či infekcie očí a dýchacích ciest.

2. Eko výrobky sú menej nákladné

Vedeli ste, že si čistiace prostriedky môžete vyrobiť aj sami? Výroba vlastných čistiacich prostriedkov je jednoduchá, ekologická a výhodná aj pre vašu peňaženku. Najmä v porovnaní s tradičnými čistiacimi prostriedkami.

 

Dve najobľúbenejšie ingrediencie na čistenie sú: sóda bikarbóna a ocot. Použiť môžete, ale aj citrón, či éterické oleje pre lepšiu vôňu. Je pravdepodobné, že väčšinu z týchto produktov už máte doma. Ak áno, vyskúšajte si vyrobiť vlastný univerzálny čistiaci prostriedok, a to tak, že jednoducho skombinujte ¼ šálky sódy bikarbóny, ½ šálky octu a 8 šálok vody. Pre lepšiu vôňu, niekoľko kvapiek éterického oleja.

 

 

Samozrejme, že eko čistiace prostriedky sú dostupné už vo väčšine supermarketoch a drogériách. A sú aj cenovo výhodné. V niekto obchodoch si môžete dokonca sami "načapovať" čistiaci prostriedok do vašich nádob, bez zbytočného odpadu. 

3. Pomáhate životnému prostrediu

Ak sa rozhodnete používať ekologické čistiace prostriedky, prispievate tak k ochrane životného prostredia. Najideálnejšie ekologické čistiace prostriedky sa vyrábajú pomocou udržateľných výrobných postupov a z prírodných, bezpečných, netoxických a biologicky odbúrateľných zložiek, ktoré nemajú negatívny vplyv na životné prostredie ani na vaše zdravie.

 

Na druhej strane, niektoré bežné čistiace prostriedky obsahujú zložky, ktoré sú toxické, nebezpečné, biologicky neodbúrateľné a pochádzajú z neobnoviteľných zdrojov, ako je ropa, čo nepriaznivo ovplyvňujú zemské ekosystémy.

 

Udržateľnosť nie je len o recyklácii, je to voľba zdravého životného štýlu. 

 

Ako sa rozhodnete vy?

 

Hodnotenie

Prečo sa oplatí používať ekologické čistiace prostriedky?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma