Prečo si tú prácu nedostal?

Prečo si tú prácu nedostal?

Môžu zato aj tieto chyby

25.08.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Na pracovný pohovor sa všetci riadne pripravujeme a určite nechceme, aby nám prácu vyfúkla nejaká banalita. Toto sú chyby, ktoré nás vždy pripravia o prácu:

 

 

Vyberanie tých najlepšie ohodnotených miest

Jedna z veľmi dôležitých vecí, na ktoré ľudia hľadia je plat. Ide o veľmi dôležitú súčasť hľadania práce, ale samozrejme, práce, ktoré sú dobre platené nemusia byť to, na čo sme skutočne kvalifikovaný. Na svojej kariére je potrebné pracovať a ako každý iný, aj ty musíš začať od nuly.

 

Podceňovanie dobrovoľníctva

Dobrovoľníctvo počas školy, miesto brigády alebo zrovna v čase, kedy nevieš nájsť prácu je veľmi prospešná vec. „Ale prečo je prospešná, keď za ňu nedostanem peniaze?“. Dobrá otázka. Dobrovoľníctvo môže pomôcť s vyplnením voľného času, ktorý máš, tým pádom ti vyplní životopis. V tvojej budúcej práci dáš najavo, že si schopný na sebe pracovať a že si stále aktívny. Navyše, nikdy nevieš, aké kontakty počas dobrovoľníctva získaš a ak sa ti bude dariť, možno narazíš aj na brigádu či prácu.

 

Príliš dlho čakáš

Čakáš nato, ako sa ti spätne ozve zamestnávateľ? A aká je pravdepodobnosť, že sa ti ozve? Nečakaj na nič a radšej sa snaž rozhodiť svoje siete čo najďalej.

 

Ten istý životopis a motivačný list

Možno je zakaždým nové prepisovanie životopisu a motivačného listu nudné, ale je to zaručene to, čo by si mal robiť. Každá práca je iná a zameriava sa pri tebe na iné kvality. Aby životopis nepôsobil prehnane, neodporúča sa dávať do neho úplne všetko, ale vybrať tie skúsenosti a vlastnosti, ktoré budú pasovať priamo na tebou zvolenú novú pracovnú pozíciu.

 

Hľadať príliš neskoro

Je to chyba najmä stredoškolákov, ktorí presne nevedia, kedy je ten správny čas hľadať. Nenechávaj nič na poslednú chvíľu a snaž sa zistiť, čo by ti najviac vyhovovalo, ešte počas leta. Do konca augusta síce budeš registrovaný ako študent, ale to neznamená, že životopis nemôžeš poslať predčasne a dohodnúť sa na začatí práce v septembri.

Hodnotenie

Prečo si tú prácu nedostal?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma