Ranná rutina, ktorá vám pomôže cítiť sa lepšie

Ranná rutina, ktorá vám pomôže cítiť sa lepšie

Ako začať ráno, rýchlejšie sa prebudiť a mať pozitívnu náladu?

06.09.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

 

S príchodom nového školského roku a navyše jesene, je treba naladiť sa do pracovného či študentského módu, kedy nás čaká mnoho povinností a aktivít. Málo slnečného svitu či upršané dni, to všetko neprispieva dobrej nálade. 

 

Aby deň mohol začať pozitívne a cítili ste sa viac motivovaní, mohli by ste skúsiť niekoľko tipov pre lepšie ráno

 

Plnohodnotný spánok 

Udržiavať si pravidelný spánkový režim vie byť náročné a nie vždy to vychádza. Odporúča sa spávať 8 hodín počas noci, aby si myseľ aj telo oddýchlo a dostatočne sa zregenerovalo. 

 

Svoj večer stráv v pokoji, vynechaj namáhavé fyzické aktivity, miesto mobilu si do postele zober knihu a vychutnaj si bezkofeínový, upokojujúci čaj. Ubezpeč sa, že ťa v noci nebude nič rušiť, takže vypni televíziu, zvonenia. Nezabudni si však správne nastaviť budík. 

Zatni sa a vstaň

Najťažšia časť pre väčšinu nebýva ani tak zaspávanie, ako skôr vstávanie. Budík zazvoní a veľakrát sa stane, že vypneš budík, alebo ho prenastavíš na ďalších 5 - 10 minút? Je to hazard, pretože je možné, že zaspíš. 

 

Miesto toho, aby si v posteli trávil minúty naviac, môžeš vyskúšať napočítať do 5 a nasilu vstať. Možno to bude chcieť tréning, ale vstať vo vhodnom čase ti ušetrí čas, nebudeš sa musieť stresovať, či stíhaš na autobus a miesto toho budeš mať pokojné, plnohodnotné ráno. 

Prirodzené svetlo a svieži vzduch

Po vstaní sa vyhni mobilu a sociálnym sieťam, ktoré by ťa mohli zdržiavať. Z postele vstaň, otvor okno do korán, vyvetraj a ak je to možné, ostaň pár minút na slnku. Tento trik vie prebudiť celé telo a myseľ. Slnečné lúče aj ľahké osvieženie chladného, ranného vzduchu vedia nabudiť a prebudiť každú časť tela a mysle. 

Pohár čistej vody na začiatok dňa

Predtým, ako si vychutnáš svoju obľúbenú kávu alebo čaj, vypi pohár čistej vody. Organizmus môže byť po noci dehydrovaný a preto je voda veľmi dôležitá. Kofeín vo väčšine ranných drinkoch môže spôsobiť opak, potom je telo unavené, sme nesústredení a demotivovaní. 

 

Daj si pohár vody a následne popíjaj svoj obľúebný teplý nápoj. Zahreje a uspokojí zmysly, čo môže pomôcť k lepšej nálade. Tento čas popíjania, je časom pre pokoj, rozplánovanie dňa či pokec so svojimi príbuznými.  Nezabudni ani na raňajky. 

Ľahké ranné cvičenie 

Pohyb je veľmi prospešný a nielen pre fyzické zdravie, ale aj psychické. Počas cvičenia sa vyplavujú endorfíny, ktoré zlepšujú náladu a prebudia v tele energiu. 

Nemusíš hneď ráno smerovať do posilňovne, stačí ak si pôjdeš zabehať okolo svojho bydliska, alebo si zacvičíš jógu. 

Ak na toto prosto nie je čas, vyskúšaj ísť do práce peši alebo na bicykli. 

 

Aká je tvoja ranná rutina? Vyskúšaj do nej zapojiť niekoľko rád z našej ponuky. Deň môžeš začať motivovaný, nie sklesnutý a ráno už nebude tá najhoršia časť dňa. 

 

Hodnotenie

Ranná rutina, ktorá vám pomôže cítiť sa lepšie
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma