Refinancovanie úveru - čo by ste mali vedieť?

Refinancovanie úveru - čo by ste mali vedieť?

Ako na refinancovanie úveru?

31.05.2021 | PoctiveSEO | www.tomasmaga.sk

Splácate hypotéku a už vám nevyhovujú aktuálne podmienky? Vedeli ste o tom, že hypotéku môžete refinancovat'? Ako a aké možnosti máte? Na to sa pozrieme v dnešnom článku.

 

Dôvodov, prečo sa ľudia rozhodnú pre refinancovanie hypotekárneho úveru, je niekoľko. Nevhodné podmienky, vysoké úroky alebo im už jednoducho nevyhovuje aktuálna banka. 

 

Kedy a prečo sa oplatí refinancovanie?

 

Hlavným dôvodom, ako sme už spomínali, je možnosť získať lepšie podmienky, čiže napríklad nižšia úroková sadzba ako súčasná alebo možnosť splatiť pôžičku skôr.

 

Refinancovanie hypotéky v súčasnej banke

 

Ak splácate hypotéku v banke, s ktorou ste vcelku spokojní, len máte napríklad vyššiu úrokovú sadzbu, môžete buď požiadať o prehodnotenie úrokovej sadzby alebo rovno refinancovat vašu hypotéku v tej istej banke. To vám samozrejme možné priniesť mnohé výhody. Vybavovanie je jednoduchšie, väčšina bánk vám dokonca môže odpustiť poplatky a nebude vám treba ani nový znalecký posudok či predkladať výšku príjmov a podobne. 

 

Refinancovanie v novej banke

 

Ak ste nespokojní so súčasným úrokom alebo s podmienkami v aktuálnej banke, môžete si váš starý úver preniesť aj do inej banky, ktorá vám možno ponúkne výhodnejšie podmienky.

 

 

Čo je treba vedieť o hypotéke v novej banke, je to či nízka úroková sadzba v novej banke nie je podmienená kúpou ďalších produktov, ktoré nie vždy musíte využiť.

Netreba zabudnúť zahrnúť ani výšku mesačnej splátky úveru a poplatok za predčasné splatenie v starej banke a poplatky spojené s poskytnutím úveru v novej banke. 

 

Ako refinancovať hypotéku z inej banky?

 

Príďte do ktorejkoľvek pobočky a informujte sa o podmienkach poskytnutia úveru a dokumentoch, ktoré budete potrebovať k podaniu žiadosti.

Podajte žiadosť a prinesiete všetky potrebné dokumenty, ktoré sú potrebné.

O výsledku schvaľovania vás bude informovať samotná banka. Ak budete podmienky spĺňať, dohodnete sa na stretnutí a vy tak prídete podpísať dokumenty.

Podpísané záložné zmluvy, ako aj návrh na vklad záložného práva zanesiete na katastrálny úrad, dostanete potvrdenie a vy môžete začať čerpať.

 

 

Pozor! Aj tu treba mať na pamäti, že každá banka má iné špecifiká a podmienky. 

 

 

Tipy na záver

A chcete refinancovať hypotéku v inej banke budete potrebovať pôvodnú úverovú zmluvu, znalecký posudok k zakladanej nehnuteľnosti, ktorý nie je starší než 3 roky.

Ak nie ste spokojní s aktuálnymi podmienkami vášho úveru, neváhajte osloviť hypotekárnych špecialistov, ktorí majú skúsenosti a poradia vám, v ktorých bankách môžete dostať najnižšie úroky ako aj výhodné podmienky.

Hypotéka počas materskej, je špeciálny prípad, preto by sme vám naozaj odporúčali informovať sa a kontaktovať odborníkov. 

Autor: Dominika Blchová

Hodnotenie

Refinancovanie úveru - čo by ste mali vedieť?
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma