Udržuj čistotu na pracovisku

Udržuj čistotu na pracovisku

Chrániš tak seba aj ostatných

25.03.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Ak sa naskytne obdobie, ktoré so sebou nesie neželané ochorenia a nákazy, je potrebné začať sa voči nim chrániť. Nejde iba o tieto obdobia, ale počas celého roka je podstatné udržiavať svoje osobné ako aj pracovné prostredie v čistote.

 

Dbaj na svoje návyky

Zvyk je železná košeľa, ako sa vraví. Umývanie rúk je napríklad veľmi podstatným bodom pre hygienu. V kancelárií alebo inom pracovnom prostredí je podstatné dbať na svojich kolegov a predmety, ktoré používa každý. Preto sa snaž umývanie rúk praktikovať viackrát do dňa. Zdravie teba a tvojich kolegov záleží od skupinovej spolupráce a každý sa musí zapojiť.

 

Čisté pracovné prostredie

Hygiena prostredia sa sústredí hlavne na dva priestory: kuchynka a toalety. Sú to miestnosti, kde sa počas dňa vystriedajú asi všetci. Preto dbaj na to, aby si si svoj riad a po sebe riadne umyl. Každý si musí kontrolovať ako tieto dva priestory po sebe zanechá druhému.

 

Ako skutočne udržiavať hygienu na pracovisku?

Bez tímovej práce to nikdy nebude fungovať. Preto sa odporúča, aby sa isté pravidlá spísali a kontrolovali. Každý zamestnanec potrebuje byť s nimi oboznámení a vedieť, kde sa nachádzajú čistiace prostriedky. Ak chceš v svojom pracovnom prostredí hygienu zvýšiť, skús zaviesť ranný rituál, ako je napríklad to, že si každý hneď ráno vyčistí klávesnicu a dosku.

Zameraj sa hlavne na kľučky od dverí, mobily, počítače a všetko čoho sa bežne dotýkaš. To sa potrebuje čistiť denne. Zvýšená pozornosť sa potrebuje dať mikrovlnkám. Je to miesto, ako stvorené na množenie baktérií. Keď sme pri kuchynke, kontroluj aj jedlo v chladničke.

 

Čistiace prostriedky

Netreba myslieť iba na základ: vreckovky, toaletný papier, servítky a podobne. Zamestnávatelia musia myslieť na to, že v ich firmách sa koncentruje skutočne veľa ľudí, preto sa hodí, aby boli poruke aj dezinfekčné a antibakteriálne prostriedky. Zamestnanci na ich užívanie musia byť upozornení a používať ich. Rozmýšľaš kam všade vreckovky a servítky umiestniť? Zameraj sa na sedacie priestory, tam kde sa kolegovia vo voľnom čase pohybujú, kde sa rozprávajú alebo oddychujú.

 

Chráň seba a ľudí okolo

Čím väčší pracovný kolektív, tým vyššia šanca sa šírenie chorôb. V prvom rade, ak sa ráno necítiš dobre, zváž či sa ti viac neoplatí navštíviť doktora, tvoji kolegovia by sa nepotešili, keby sa do práce dostavíš v zlom stave a vystavíš tak nákaze všetkých. Druhým bodom je, aby si sa naučil správne kýchať a kašľať, najlepšie je použiť vreckovku, prípadne kýchať do zohnutého lakťa – hlavne sa nedotýkaj rukou tváre.

Hodnotenie

Udržuj čistotu na pracovisku
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma