Výlety na leto: Kam s rodinou?

Výlety na leto: Kam s rodinou?

Pandémia väčšinu rodín obmedzuje a bráni im vycestovať. Aj tu sa však naskytá riešenie.

15.07.2020 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Letné mesiace si môžete spríjemniť cestovaním po Slovensku. Kam by ste sa mali spolu s rodinku vybrať na celodenný výlet?

 

Dobšinská ľadová jaskyňa

 

O Dobšinskej ľadovej jaskyni už snáď počul každý. Ide totiž o jednu z najvýznamnejších ľadových jaskýň na svete. Nájdete ju v Slovenskom raji v Spišško-gemerskom krase.  Kochať sa môžete pohľadom na vápence, ba dokonca sa možno stretnete aj so vzácnymi druhmi netopierov - s nietopierom pobrežným a riasnatým, ktoré jaskyňu obývajú.

 

Hájske vodopády

 

Vodopády nájdete blízko Hájskej doliny v Slovenskom Krase. Pohľad na vodopády, ktoré sa valia z travertínových hrádzí, vás akiste očarí. Vodopády sú vysoké približne 7 metrov. Unikátny pohľad na ne sa naskytá aj v zime, kedy mrznú a vytvárajú nádhernú ľadovú stenu.  Počas výletu k Hájskym vodopádom sa budete tešiť tiež z rôznych rastlín a živočíchoch, ktoré na ceste objavíte.

 

Slovenský raj

 

Slovenský raj je jedným z najkrajších národných parkov na Slovensku. Nájdete v ňom zaujímavú faunu a flóru a užijete si spolu so zvyškom rodinky veľa dobrodružstva. Navyše, pokiaľ by ste sa rozhodli niekde v oblasti aj nocovať, môžete si prenajať chatu alebo chalupu a stráviť v prírode predĺžený víkend. Čaká na vás dokonalá romantická atmosféra a čerstvý vzduch. Okrem turistiky si môžete na chalupe užiť aj opekačku alebo grilovačku. Všetko čo budete potrebovať sú  drevené brikety a podpaľač. Hneď, ako sa brikety rozpália, môžete sa pustiť do grilovania chutných pokrmov.

 

Šarišský hrad

 

Máte radi históriu a chceli by ste zažiť autentickú stredovekú atmosféru? V tom prípade je pre vás Šarišský hrad ako stvorený. Ide totiž o najrozsiahľejší stredoveký hrad na Slovensku, ktorý sa nachádza priamo nad Veľkým Šarišom. Podľa prieskumu je známe, že bol obývaný už v neskorej dobre kamennej aj v mladšej dobe bronzovej.

 

Čo hovoríte na naše tipy? Pozdáva sa vám nejaký?

Hodnotenie

Výlety na leto: Kam s rodinou?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma