Zorganizujte si úložný priestor pomocou týchto tipov

Zorganizujte si úložný priestor pomocou týchto tipov

Maximálne využitie vášho úložného priestoru je skvelý spôsob, ako uložiť veci

02.12.2022 | PoctiveSEO | bilynabytek.cz

Máte obmedzený priestor alebo máte príliš veľa vecí? Maximálne využitie vášho úložného priestoru je skvelý spôsob, ako uložiť veci počas prechodného obdobia alebo jednoducho uvoľniť miesto vo vašej domácnosti. Aby ste sa skutočne ubezpečili, že optimalizujete svoj priestor a všetko uchováte v bezpečí, bude treba urobiť niekoľko krokov. Postupujte podľa nižšie uvedených tipov a získajte vzácne rady, ako sa s ukladacím priestorom vysporiadať ako profesionál.

 

Nasledujúce tipy a riešenia úložného priestoru vám pomôžu zbaviť sa neporiadku v každej miestnosti vo vašej domácnosti. Aby ste mohli začať, tu je niekoľko pravidiel, ktoré by ste mali pri domácom ukladaní a skladovaní dodržiavať.

 

Využite každý priestor

Pod posteľami, hlboko v zadnej časti skriniek, či na najvyšších skriňových poličkách. Všade tam sú totiž priestory, ktoré môžete a mali by ste využiť na maximalizáciu úložného potenciálu vášho domova. Na tieto odľahlé miesta dávajte položky, ktoré používate menej.

 

Používajte priehľadné nádoby

Priehľadné skladovacie nádoby majú pre skladovanie zmysel, a to najmä z toho dôvodu, že môžete vidieť, čo je vo vnútri. Tak budete mať prehľad o tom, čo máte, prípadne čo vám chýba.

 

Označenie

Bez ohľadu na to, kde alebo čo skladujete, označte to. Aj keď používate priehľadné nádoby, označte ich, aby ste presne vedeli, čo ste do nich dali. Pre niektoré úložné priestory použite všeobecné kategórie, ako napríklad „kuchynské náčinie“, zatiaľ čo iné môžu vyžadovať konkrétnejší názov, napríklad „príslušenstvo pre TV v obývačke“, "osobné veci manžela" a podobne. 

 

Vyberte si multifunkčný nábytok

Ak máte doma obmedzený úložný priestor, vyberte si kusy nábytku, ktoré slúžia aj ako úložný priestor. Použitie nadrozmernej úložnej lavice poskytne dostatok priestoru na uloženie ďalších DVD, kníh alebo iných prvkov zábavy.

 

Mikroorganizovanie

Použite menšie organizéry vo vnútri zásuviek a skriniek, aby ste mali vo veciach poriadok a mohli tak lepšie využiť každý priestor pre väčšiu efektivitu. Takto si napríklad môžete oddeliť kozmetické produkty a potreby v kúpeľni alebo písacie potreby na kancelárskom stole.

 

Ukladanie na dosah

Pre každodenné predmety, ktoré často potrebujete a používate, si vyberte miesta na uloženie, ktoré sú ľahko dostupné. Svoje obľúbené kuchárske knihy uložte napríklad do zásuvky v kuchynskom ostrovčeku a tie menej používané uložte na policu v knižnici.

 

Pravidelne prehodnocujte, čo skladujete

Ak existujú nesentimentálne veci, ktorých sa nikto nedotkol viac ako jeden rok, potom je čas sa ich zbaviť. Aspoň každých 6 mesiacov si prejdite skrine, komody, konferenčné stolíky a zásuvky, aby ste sa zbavili neporiadku. Majte po ruke jednu krabicu na veci, ktoré už nechcete a potrebujete sa ich zbaviť a druhú na veci, ktoré chcete darovať.

 

Šnúry a káble

Šnúry sú neestetickou súčasťou takmer každej miestnosti, v ktorej je umiestnená elektronika. Ak chcete, aby káble od zariadenia k zásuvke viedli úhľadne a usporiadane, zvážte kryt káblov. Omotajte ho okolo všetkých šnúr a držte ich v jednom súdržnom celku.

 

Filmy a knihy

Aj keď sa tieto položky ľahko ukladajú, môže byť ťažké maximalizovať priestor a zároveň umožniť jednoduché prezeranie a prístup. Pre knihy a DVD zvážte kontajnerový úložný systém a vložte ich do samostatných kontajnerov zoskupených podľa žánru alebo času vydania.

 

Drobnosti

Pokiaľ ide o malé veci, ako sú batérie alebo kancelárske sponky, najlepšie urobíte, ak ich zoskupíte a uložíte do malých priehľadných plastových nádob. Zvážte aj pridanie štítkov na označenie.

 

Používateľské príručky

V prípade používateľských príručiek spotrebičov zvážte napríklad závesný priečinok na spisy, ktorý predstavuje jednoduchý, nenákladný a jednoduchý spôsob, ako tieto dokumenty odložiť. Ak ich chcete niekam vystaviť, rozhodnite sa pre dekoratívnu krabicu. Týmto spôsobom môžete ľahko získať prístup k príručke, ak by sa niečo pokazilo.

 

Buďte kreatívni

Mnohé z vašich každodenných doplnkov a potrieb môžu byť tiež multifunkčné. Zvážte napríklad použitie starých plechoviek alebo pohárov od zaváranín na uloženie farbičiek vášho dieťaťa, z plastových fliaš môžete vyrobiť mini skleníky odrezaním ich dna alebo z debničky od mandarínok vytvoriť priestor na odkladanie hračiek. Nezabudnite si tiež pozrieť nástenku Pinterest, kde nájdete ďalšie jedinečné tipy na ukladanie a organizáciu, ako aj tipy na viac udržateľnosti v domácnosti. 

 

Tipy na usporiadanie spálne

Vaša hlavná spálňa by mala byť útočiskom – relaxačným prostredím vhodným na dobrý nočný spánok. Niekedy sa to však môže stať nepriehľadnou katastrofou - špinavá bielizeň rozhádzaná po podlahe, topánky, ktoré potrebujú nájsť svoje miesto, hromada kníh na nočnom stolíku alebo vankúše na zemi. A ak žijete v menšom byte alebo dome, možno nemáte dostatok miesta, kde by ste tieto veci odložili. Tu je pár tipov, ako usporiadať a ako si zariadiť spálňu:

 

Úložný priestor pod posteľou. Vo väčšine domácností posteľ zaberá v spálni najviac miesta. Prečo teda nevyužiť priestor pod posteľou na uskladnenie? Existujú úložné kontajnery vyrobené špeciálne na zasunutie pod posteľ. Pred nákupom kontajnerov sa uistite, že ste si zmerali vzdialenosť od podlahy k spodnej strane postele, aby sa vám tam úložné boxy zmestili.

Úložný priestor pri posteli. Okrem ukladania predmetov pod posteľ existuje niekoľko možností na uloženie predmetov pri hlave alebo nohách postele. Úložný diel v podobe regálu alebo komody pri konci postele môže poslúžiť na úhľadné uschovanie nočného čítania a zároveň eliminuje potrebu nočných stolíkov. Aj odkladacia lavica je skvelým miestom na odloženie zvyšných prikrývok, vankúšov, oblečenia na spanie alebo bielizeň.

Vnútorné dvere skrine. Vnútorná časť dvierok na skrini alebo dvier je skvelým miestom na uloženie rôznych vecí. Ak je vašou najväčšou starosťou miesto na odloženie topánok, žehličky a žehliacej dosky alebo ak potrebujete miesto na zavesenie županu, na to je stojan. Nedovoľte, aby zadná časť vašich dverí vyšla nazmar.

Odnímateľné háčiky sú záchranou najmä v malom priestore. Môžete ich použiť na zadnej strane dvierok, na boku chladničky a v skrinkách. V spálni na ne môžete zavesiť vaše náhrdelníky alebo náramky, ktoré nosíte najčastejšie.

 

Existuje množstvo iných a cenovo dostupných úložných skriniek, ktoré si môžete kúpiť, aby ste veci udržali úhľadne a mimo dohľadu.

 

Tipy, ako vyčistiť neporiadok vo vašej obývačke

Okrem kuchyne trávia ľudia väčšinu času v obývačke. Je jadrom domova, kde sa rodiny stretávajú, aby pozerali filmy, hrali hry, čítali alebo relaxovali. Je vaša obývačka príjemným útočiskom alebo neporiadkom? Tu je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako usporiadať obývačku a zbaviť sa prebytočného neporiadku:

Namiesto toho, aby ste plytvali priestorom na stene s veľkou policou plnou filmov, vložte svoje DVD do CD nosiča. Jeden alebo dva CD nosiče, ktoré obsahujú všetky vaše filmy uvoľnia priestor, ktorý by ste mohli použiť na niečo iné. Rovnaký princíp platí pre videohry.

Ďalším tipom, ktorý šetrí miesto, je previesť vaše DVD filmy alebo hudobné CD na digitálne médiá. Notebook môžete pripojiť k televízoru a prehrávať filmy pomocou video kábla.

Investujte do jedného univerzálneho diaľkového ovládača. Dnes už existujú diaľkové ovládače, ktoré dokážu ovládať nielen váš televízor, DVD/Blu-ray prehrávač, ale aj káblový/satelitný systém či dokonca celú domácnosť.

Ak máte predplatné niekoľkých časopisov, zložte ich zo stolíka a zadovážte si organizér na časopisy. Napríklad aj taký, ktorý sa dá zavesiť na zadnú stranu dverí. A čo s časopismi, ktoré ste už prečítali? Zostrihajte si zaujímavé články, obrázky a recepty a vložte do albumu alebo si vytvorte zaujímavú knihu vašich nápadov. Ostatné časopisy recyklujte.

 

Existuje veľa ďalších kreatívnych možností ukladania. Obchody ako Ikea ponúkajú rôzne možnosti. Ako sme už spomínali, obľúbené sú najmä multifunkčné nábytky, ktorý slúžia aj ako úložný priestor. Kľúčom k organizácii izby je odstrániť neporiadok z dohľadu.

 

Dominika Blchová, obsahový a SEO špecialista

Hodnotenie

Zorganizujte si úložný priestor pomocou týchto tipov
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma