Ako cestovať so psom, aby sme boli všetci úplne spokojní?

Ako cestovať so psom, aby sme boli všetci úplne spokojní?

Ako zvládnuť cestovanie so psom

21.09.2020 | PoctiveSEO | www.caskrmeni.cz

S nastupujúcim letom si možno mnohí majitelia psov kladú otázku, čo s naším štvornohým miláčikom počas dovolenky? Rozmýšľame nad tým, či ho dáme niekomu postrážiť alebo ho zoberieme so sebou.

 

Čo je dôležité vedieť, ak sa rozhodneme zobrať nášho miláčika so sebou na dovolenku?

 

 

Pri výbere destinácie, by sme nemali zanedbať určité dôležité veci. Musíme si uvedomiť, že už to nieje len o nás, ale aj o našom štvornohom miláčikovi. Obdivovanie rôznych pamiatok, navštevovaní rôznych múzeí a pod. pre neho nebude to pravé orechové.

 

TIP: Na čo myslieť, pri cestovaní so psom.

 

Je vhodné staviť na prírodu a na to, čo nášho psíka baví - ale tiež sa mu zas netreba vyslovene len prispôsobiť. Medzi hlavné zásady patrí zistiť, či sú psy vítané v nami vybranej destinácii a za akých podmienok tam môže náš miláčik s nami byť.

 

 

Ako sa s našim miláčikom dostaneme tam kam potrebujeme?

 

Ak zvolíme cestu osobným autom, jedna z prekážok, ktorá nás môže ovplyvniť je, aby nášmu psovi nebolo nevoľno. Všetko závisí od nášho rozhodnutia. Pred cestou je vhodné sa poradiť aj s našim zverolekárom, čo nám poradí a odporučí. 

 

Pre nášho psa bude cestovanie autom veľmi náročné. Je vhodné si zadovážiť zvierací box, v ktorom počas celej cesty musí pes byť.

 

V rámci cestovania na dovolenky je niekedy vhodné zvážiť aj cestu vlakom (ak nemáme inú možnosť). V súčasnosti funguje plno vlakových sietí, ktoré nás dopravia na presne určené miesto, teda ku destinácii akú sme si zvolili. Len je veľmi vhodné si pred cestou a kúpou lístka zistiť všetky dôležité informácie (pravidlá pri cestovaní vo vlaku, cena za lístok).

 

Ľahko sa nám môže stať, že lístok na vlak bude omnoho drahší a zaplatíme zaň omnoho väčšiu sumu, ako zaplatíme za náš lístok.

 

No a v poslednom rade je tu možnosť cestovať leteckou spoločnosťou. Dnes už mnoho spoločností akceptuje cestu so zvieratami. Letecké spoločnosti si dávajú, ale určité podmienky, ktoré musíme splniť na to, aby náš pes mohol s nami letieť.

 

Náš miláčik môže s nami cestovať v kabíne len do určitej hmotnosti a musí byť umiestnený v zvieracom boxe pre zvieratá celú cestu. Tak isto, ako pri ceste automobilom a vlakom. Určite pre psa bude menej stresujúce, keď bude pri nás počas celej cesty, ako by mal byť umiestnený v priestore, kde sú batožiny.

 

 

Lietanie so psom by ale malo zostať len výnimkou - buď ak cestujeme veľmi dlho, a ak nemôžeme prepravu riešiť inak. V opačnom prípade by mal určite každý majiteľ skôr rozmýšľať nad možnosťou cesty autom. 

 

Na čo netreba zabudnúť, keď s nami bude náš pes cestovať?

 

Podľa typu cestovania máme viac alebo menej miesta aj na psíkovu batožinu. Je, ale veľmi dôležité na určité veci nezabudnúť, pretože tam kam sa budeme chystať odcestovať je možné, že sa nebude dať zohnať vybavenie pre nášho psa.

 

Dôležité je nezabudnúť jedlo ,na ktoré je náš pes zvyknutý (ideálne ak ho učíme na zdravé jedlo pre psy)Jeho obľúbené sušené pamlsky a pochúťkymiskyvodítko (ak sa budeme chytať na túry je vhodné nezabudnúť pre psíka aj popruhy na turistiku, ktoré sa dajú kúpiť v každej predajni so zvieracími pomôckami)základnú lekárničku pre psaobľúbené hračkyveterinárny preukaz (je vhodné, aby sme v preukaze mali označené všetky očkovania, ktoré náš pes podstúpil a je veľmi výhodné si pred každou cestou zistiť, aké potrebné očkovanie sú v tej destinácii kam sa chystáme)ak nášmu psovi rýchlo dorastá srsť a plánujeme dlhšiu dovolenku, hodiť sa nám môže aj holiaci strojček pre psy.

 

 

 

Cestovanie so psom
 

Hodnotenie

Ako cestovať so psom, aby sme boli všetci úplne spokojní?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma