Zaujímavosti o spodnej bielizne, o ktorých ste netušili

Zaujímavosti o spodnej bielizne, o ktorých ste netušili

Spodná bielizeň je neoddeliteľnou súčasťou našich outfitov. Plní nielen estetickú funkcia.

16.07.2019 | Hi Promotion s.r.o. | andrie.cz

Podprsenka, ktorá monitoruje srdce

 

Žena z Británie vymyslela podprsenku, ktorá monitoruje srdcovú frekvenciu. Ak je srdcová frekvencia vysoká, rozozvučí sa alarm, ktorý signalizuje, že je žena v nebezpečenstve.

 

Pánska spodná bielizeň na celé týždne

 

Rusi experimentujú s baktériami, ktoré by mali jesť opotrebovanú spodnú bielizeň astronautov na dlhých vesmírnych misiách.

 

Korzety a práva žien spolu súvisia

 

Ženy nosili korzety v tom čase, kedy boli ich životy prísne obmedzené a mali len málo práv. Akonáhle získali práva, odmietli zväzujúcu a nepohodlnú dámsku spodnú bielizeň.

 

Výplň špicatých podprseniek

 

Výplne do podprseniek, takzvané „falsie“. Špeciálne vypchávky boli najpopulárnejšie v 50. rokoch, keď boli populárne veľké špicaté prsia.

 

Podprsenky na protest

 

Spodná bielizeň sa často používa ako symbol. Napríklad v šesťdesiatych rokoch minulého storočia ženy podpaľovali podprsenky, pretože protestovali proti spôsobu, akým ich spoločnosť diskriminovala. Po druhej svetovej vojne, francúzske ženy, ktoré mali vzťahy s nemeckými vojakmi boli za trest nútené kráčať po uliciach v spodnej bielizni.

 

Zaujímavé fakty o korzete

 

Korzet je pravdepodobne najkontroverznejším kusom spodnej bielizne v histórii. Na jeho výrobu sa používali kosti z veľryby, čo tieto cicavce takmer vyhubilo. 

 

Staromódny antiperspirant

 

Predtým, ako sa na trhu objavili antiperspiranty, ľudia nosili špeciálnu spodnú bielizeň, ktorá podľa všetkého absorbovala pot v podpazuší a bránila jeho vzniku.

 

Hip-hoperská móda

 

V 90-tych rokoch sa po svete šírila nová hip-hop móda. Muži nosili nohavice pod pásom a ukazovali svoje boxerky alebo trenírky. Štýl, nazývaný tiež „sagging“, sa údajne objavil vo väzení.Väzni nenosili opasky, ktoré by mohli plniť funkciu zbrane.

Hodnotenie

Zaujímavosti o spodnej bielizne, o ktorých ste netušili
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma